Najbardziej pożądanym zawodem partnera wśród obu płci jest lekarz/stomatolog (16,5 % wszystkich głosów oddanych w sondzie). Na drugim miejscu znajdują się osoby prowadzące własną działalność gospodarczą – 8 % głosów. Trzecie miejsce zajęły osoby wykonujące zawód prawnika/adwokata (6,4 %). Okazuje się jednak, że dopiero przy uwzględnieniu płci klarują się różnice co do wpływu zawodu na atrakcyjność danej osoby.

Panie będą najchętniej widziały się u boku:
lekarza -16,4 % głosów
przedsiębiorcy – 10 %
prawnika – 8 %
policjanta, żołnierza, przedstawiciela służb mundurowych – 6 %
inżyniera - 5,9 %
naukowca – 5 %
architekta – 4,6 %


Powyżej 3 % oddanych głosów zdobyli wykładowcy, nauczyciele, przedstawiciele służby zdrowia, rolnicy, informatycy, programiści oraz piloci. Poniżej 1 % głosów zdobyli fryzjerzy, urzędnicy, sprzedawcy oraz panowie pełniący funkcje asystentów. Panowie będący dziennikarzami mają wśród pań takie same szanse jak artyści – zawód ten w kontekście partnerstwa pozytywnie ocenia tylko 2 % pań.

Panowie, którzy wzięli udział w sondzie również najchętniej zwiążą się z lekarką – 16,7 % głosów. Duże szanse na znalezienie partnera mają także przedstawicielki wolnych zawodów. To drugi najbardziej pożądany zawód partnerki - 8.5 % głosów. Kobieta prowadząca własną działalność zainteresuje swoją pracą 4,5 % panów szukających miłości przez MyDwoje.pl. Dużo bardziej pożądany przez panów zawód mają nauczycielki i panie pedagog – 6 %. Prawie 6% panów chętnie zwiąże się ze studentką (tylko 1 % pań szuka studenta). Panowie nie boją się pań, które wykonują zawody fizyczne – taka praca jest atrakcyjna aż dla 4,8 % panów (tylko 2 % pań szuka pracownika fizycznego). Dla 5 % mężczyzn zawód ogrodnika jest bardzo pociągający w partnerce. Panowie również wyżej niż panie oceniają u partnera zawód sprzedawcy – 4,5 % oddanych przez panów głosów (1 % pań głosowało na zawód sprzedawcy).

Praca w mediach jest mniej ceniona przez panów, niż przez panie – tylko 0,6 % marzy o związaniu się z panią redaktor. Panie prowadzące dom zachęcą do kontaktu tylko 2 % panów. Najmniejsze szanse na zaimponowanie panom swoją pracą mają kobiety, które zawodowo zajmują się doradztwem, przedstawicielki handlowe oraz kobiety, które wykonują męskie zawody – zajmując się np. mechaniką samochodową. Pracownice służb mundurowych, policjantki zrobią wrażenie tylko na 2,5 % panów. Zawód urzędniczki także wśród panów nie cieszy się wielkim uznaniem – tylko 1 % panów marzy o związaniu się z urzędniczką.