Wakacyjne plany
Połowa ankietowanych singli zaplanowała już letni urlop. Dla mężczyzn głównym powodem, dla którego nie pojadą na wakacje jest brak towarzysza w podróży (67%), a dla kobiet – brak pieniędzy (64%).
Aż 97 % ankietowanych wierzy w możliwość znalezienia miłości na wakacjach, a 91% jest otwarta na wakacyjny romans!

Media

Większość badanych najchętniej spędziłaby urlop ze znajomymi (72% mężczyzn i 61% kobiet). Kobiety dużo chętniej spędzą wakacje z rodziną, bo aż 32%, podczas gdy tylko 13% mężczyzn! Co ciekawe, mężczyźni chętniej niż kobiety gotowi są spędzić samotne wakacje.

Otwartość na poznawanie nowych ludzi
95% osób chętnie pozna na urlopie nowych ludzi. Kobiety są nieco bardziej otwarte na wakacyjne znajomości. Tylko 2% z nich stanowczo deklaruje, że nie wyjeżdża w tym celu na wakacje...

Kobiety najchętniej poznają nowych ludzi na plaży lub basenie (37%), a mężczyźni w klubach i modnych barach (31%).

54% kobiet i mężczyzn przeżyło kiedyś wakacyjny romans.

Media

Co mogłoby skłonić nas do rozpoczęcia flirtu?
Aż 35% mężczyzn i 30% kobiet jako przyczynę rozpoczęcia flirtu podaje porozumienie dusz. Tu Polska zdecydowanie wyróżnia się na tle innych krajów europejskich. Piękny krajobraz i romantyczny zachód słońca są najrzadziej wymieniane przez mężczyzn jako impuls do nawiązania flirtu.

Kolejną przyczyną, podawaną przez 26% osób jest zadurzenie się w bardzo pociągającej osobie. Co ciekawe, 10 % mężczyzn przyznaje, że skłoniłoby ich do romansu kilka dobrych drinków, natomiast żadna z kobiet nie podaje tego powodu!

Źródło: www.edarling.pl