Anty-afrodyzjaki
Wszyscy słyszeliśmy o afrodyzjakach, których właściwości potrafią skutecznie wpłynąć na libido. Nie zapominajmy jednak, że istnieją także ich negatywne odpowiedniki, po spożyciu których nasze szanse na romantyczną noc we dwoje spadają do zera. Dlatego jeśli nie chcemy, aby nasza sympatia uciekła gdzie pieprz rośnie, podczas spotkania z nią lepiej unikać posiłków zawierających większe ilości czosnku lub cebuli.

Ksywki pozbawione romantyzmu
Darujmy sobie zwracanie do naszej sympatii per „grubasku” czy „pimpusiu”. Zwłaszcza w sytuacjach intymnych warto powstrzymać się od nazywania ukochanej osoby w podobny sposób. Słodkie, pieszczotliwe ksywki zarezerwujmy na inne okazje, a wieczorową porą zastąpmy je nieco odważniejszymi, doprawionymi odrobiną pikanterii.

Skarpetki w łóżku
Powiedzmy sobie szczerze – sypianie w skarpetkach, nawet pomimo niskiej temperatury w pomieszczeniu czy problemów z krążeniem, powinno podlegać karze grzywny! W końcu chodzenie w tej samej parze skarpet przez dwanaście godzin lub dłużej robi swoje! Zresztą nawet gdyby po całodziennym użytkowaniu pozostały one nadal śnieżnobiałe i pachnące, to widok nagiego mężczyzny w samych tylko skarpetkach może przyprawić partnerkę o trudny do opanowania atak śmiechu!

Bliskość kontra figi w grochy
Zdecydowana większość panów wykazuje silne reakcje alergiczne na widok damskiej bielizny „seksownej inaczej”. Chyba nic tak nie osłabia męskiego libido jak partnerka mająca na sobie ciepłe frotowe majtki w cielistym kolorze a’la Bridget Jones. Warto mieć to na uwadze zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy w długotrwałym związku. To, że znacie się z partnerem jak łyse konie, nie znaczy wcale, że powinniście zamienić seksowną bieliznę na wysłużone flanelowe piżamy.

Nietaktowne komentarze
Choć psychologowie nieustannie podkreślają ogromne znaczenie szczerości w związku, to jednak sypialnia jest miejscem, w którym pewne komentarze lepiej zachować dla siebie. Pytania takie jak: „Czy przypadkiem ostatnio nie przybyło Ci kilka kilo?”... podczas gry wstępnej odbiorą chyba każdej kobiecie ochotę na bliskość z partnerem.

„Jaki byłem?”
Po romantycznej nocy spędzonej we dwoje radzimy unikać wszelkich pytań o opinię i wrażenia partnera. Bliskość pomiędzy dwojgiem ludzi to nie strategia marketingowa, którą należy stale analizować i ulepszać. Skupcie się raczej na radości z chwili. Czuły dotyk i namiętny pocałunek doskonale zastąpią odpowiedzi na wszelkie pytania.

Artykuł udostępnił portal eDarling.pl