Ciąża, choroba, seksualny post a może nawet białe małżeństwo... W życiu każdego faceta pojawiają się momenty, kiedy trzeba wziąć w nawias własne przyzwyczajenia i spróbować zagłuszyć naturalne potrzeby.

To jak długo możemy wytrzymać bez seksu i jakie będę tego konsekwencje zależy od płci. Według naukowców okres tolerancji jest znacznie krótszy w przypadku panów. Mężczyźni są w stanie wytrzymać około 3 tygodni, po których pojawiają się pierwsze syndromy seksualnej frustracji.

Najczęstszymi objawami są pogorszenie nastroju, rozdrażnienie, podwyższony poziom agresji. Nie bez znaczenia jest tutaj poziom testosteronu.

Znacznie lepiej przygotowane do długotrwałego zaniedbywania potrzeb seksualnych (z partnerem lub w samotności) są kobiety. Z reguły nie sprawia im problemu nawet dwumiesięczna abstynencja.

Ponieważ przedstawicielki płci pięknej zazwyczaj są mniej opanowane i otwarcie demonstrują otoczeniu swoje nastroje, bez seksu robią się bardziej nieznośne od mężczyzn - płaczą, histeryzują, przejawiając często irracjonalne pretensje i bezpodstawne niezadowolenie - podaje wp.pl.