Naukowcy od dawna prowadzą debatę nad najwłaściwszym momentem rozpoczęcia życia seksualnego w nowym związku. Według najnowszych badań, pierwsza randka to najgorsze z możliwych rozwiązań.

Niespełna połowa mężczyzn w Wielkiej Brytanii wycofałaby się z relacji, w której to kobieta próbowałaby skłonić do seksu na pierwszym spotkaniu. Podobnie postąpiłoby 39 procent kobiet.

Do dalszego spotykania skutecznie zniechęca także kłamstwo na temat własnego wyglądu zewnętrznego. Prowadzący badania uważają, że jest to dowód na wyższość aparycji nad osobowością – przynajmniej podczas pierwszej randki.

Trzecim najsilniejszym bodźcem do zakończenia znajomości jest już sam wygląd zewnętrzny, który 4 procent uważa za bardzo ważny.

Za najbardziej pożądane cechy przyszłego partnera uznano uczciwość, poczucie humoru oraz wierność.

Kierujący badaniami Markus Fischer (Director of International Business at Parship UK) stwierdził, że celem przedsięwzięcia było dokładne sprawdzenie na co zwracają uwagę single oraz od czego zależy sukces lub porażka budowania relacji według obu płci. Ludzie cenią uczciwość i wierność, a podczas randek w ciemno, liczą na prawdomówność.