Bryan Adams po wylansowaniu kilkunastu światowych przebojów od paru lat poświęca się swojej drugiej pasji - fotografii. Muzyk zebrał wykonane przez siebie portrety takich gwiazd, jak m.in.: Mick Jagger, Amy Winehouse, Michael Jackson oraz Sting i złożył je w księgę fotografii zatytułowaną "Exposed", czyli obnażeni. Adekwatnie do tytułu, w książce pojawi się sesja z udziałem piosenkarki Pink, która pozowała topless.

Mieliśmy piękną pogodę - wspomina sesję Bryan Adams. Było dość gorąco, więc zaproponowałem, by zdjęła koszulkę. Nie musiałem jej długo namawiać - mówi.

Książce "Exposed" towarzyszy także objazdowa wystawa zdjęć - najpierw pokazywano ją w muzeum w Moskwie, następnie trafi do Hamburga a potem do Dallas.

Bryan Adams urodził się 5 listopada 1959 r. w Kingston, Ontario. Jego kariera rozpoczęła się w 1980 r. od wydania płyty zatytułowanej po prostu "Bryan Adams". Międzynarodową sławę przyniósł mu album "Reckless" z 1984 r., zawierający przeboje "Run To You" i "Heaven". Za nagraną do filmu "Robin Hood: Książę złodziei" balladę "(Everything I Do) I Do It For You" muzyk otrzymał nagrodę Grammy oraz nominację do Oscara. Dyskografię Bryana Adamsa zamyka album "11" z roku 2008.