Starszy mężczyzna w towarzystwie urodziwej i dużo młodszej kobiety nie jest dla nas niczym zaskakującym. Co innego, kiedy to obok dojrzałej kobiety pojawia się przystojny młodzieniec… Takie połączenie budzi mieszane uczucia, a niekiedy nawet zgorszenie.

Zdaniem Brytyjskich naukowców wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli przywyknąć do takich widoków. Kobiety coraz częściej wybierają młodych i jurnych partnerów…
Badania przeprowadzono w grupie użytkowniczek jednego z portali randkowych. Okazało się, że 61% respondentek ma już na swoim koncie romans z dużo młodszym mężczyzną.

W przypadku 22% z nich różnica wieku wahała się między 5 a 10 lat, natomiast kochankowie 15% kobiet byli od nich młodsi minimum o 15 lat!

Analogiczne badanie przeprowadzono wśród mężczyzn i 57% z panów przyznało się do romansowania ze starszą kobietą, ale różnica wieku wynosiła tu zaledwie 3-5 lat.

Role się odwracają / Shutterstock

Według naukowców wszystko przez to, że kobiety nie mogą spełnić się przy boku własnych, starzejących się partnerów, których buzujące w młodości libido (i jak się domyślamy - nie tylko ono) znacznie już opadło. Zdaniem badaczy kiedy panowie już gasną, panie dopiero rozpalają swoje zmysły - kobiece libido rośnie bowiem wraz z wiekiem – podsumowuje wp.pl.