Prostata to gruczoł krokowy będący częścią składową męskiego układu płciowego. Przez jego miąższ przebiega część sterczowa cewki moczowej. Dlatego, gdy dochodzi do przerostu tego gruczołu, na skutek ucisku cewki, pojawiają się problemy: trudności w oddawaniu moczu, problemy z erekcją, potrzeba częstego korzystania z toalety. Jeśli zauważysz u siebie podobne objawy natychmiast skontaktuj się ze specjalistą. Lepiej jednak zapobiegać niż leczyć…

Przede wszystkim na naszą prostatę duży wpływ ma… styl życia. Specjaliści stwierdzili, że mężczyźni, którzy uprawiają sport, odpowiednio się odżywiają, prowadzą aktywny, zdrowy styl życia, rzadko miewają problemy z prostatą. Zalecane jest więc rzucenie palenia, sporadyczne i w małych ilościach spożywanie alkoholu, aktywność fizyczna, oparcie diety na warzywach i owocach, unikanie produktów pochodzenia zwierzęcego, słodyczy, zbyt ostrych i kwaśnych pokarmów. Zdrowe są także pestki dyni, słonecznika, sezam, fasola, produkty pełnoziarniste i orzechy awokado.

W profilaktyce prostaty pomocne mogą być także... gadżety erotyczne, które poprzez swoje działanie mogą pomóc utrzymać zdrową prostatę. - Według badań regularny masaż za pomocą tzw. masażera prostaty w dużym stopniu zapobiega przerostowi tego gruczołu po pięćdziesiątce - potwierdza Robert Strzelecki z salonu erotycznego Refform Fetish Store.

http://www.youtube.com/watch?v=oDrxoidjM8Y

Masażer ma wielkość od 8 cm do 20 cm długości i jest wykonany z silikonu lub polipropylenu. Za pomocą odpowiednio dobranego (wielkość) masażera prostaty mężczyzna mechanicznie stymuluje gruczoł od wewnątrz, czyniąc go bardziej ukrwionym. Poza utrzymaniem zdrowej prostaty taki masaż ma pozytywny wpływ na jakość życia seksualnego. Stosunki seksualne są dłuższe a erekcja silniejsza. Nie każdy mężczyzna odważy się jednak na taki gadżet

- Rzeczywiście jest to temat tabu. Masażer prostaty choćby ze względu na wygląd, źle się kojarzy. Jedno jest pewne, osoby, które tego spróbowały, znacznie rzadziej mają problemy z przerostem prostaty - podsumowuje Robert Strzelecki z Refform Fetish Store.