Nie od dziś wiadomo, że zawód pielęgniarki wzbudza w facetach bardzo silne emocje, podobnie jak profesja nauczycielki, sekretarki czy kelnerki. Jednak według badań portalu randkowego S-klub, to właśnie zawód spod znaku strzykawki i białego kitla jest dla Polaków najbardziej "inspirujący".

>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>


Największe powodzenie mają panie związane z medycyną. Idealna kochanka na jedną noc to pielęgniarka (13,3 proc. wszystkich wskazań), ewentualnie lekarka (12,3 proc.). O dziwo, panowie rzadko fantazjują o modelkach (tylko 3,1 proc. wskazań), nie śnią też o kelnerkach (2,6 proc.) ani o bizneswoman (3,9 proc.) – podaje Super Express.

Shutterstock

Wyniki analiz serwisu potwierdza profesor Zbigniew Izdebski, seksuolog. To prawda, pielęgniarka jest jedną z najczęstszych fantazji seksualnych Polaków. Marzymy przede wszystkim o sytuacji, w której seksowna pielęgniarka pochyla się nad nami z rozpiętą bluzką. Mężczyźni to duże dzieci, pragną dopieszczenia i opieki. Poza tym wiedzą, że żyjemy coraz dłużej, więc dzięki kobiecie o medycznym zawodzie będą mogli liczyć w przyszłości na fachową opiekę - komentuje Izdebski.


Jak przedstawia się pełna lista "najbardziej pożądanych zawodów" w Polsce? Tuż za pielęgniarkami znalazły się lekarki (12,3%), sekretarki 7,1% oraz stewardesy (6,6%). Mniejsze emocje wśród polskich mężczyzn wzbudzają nauczycielki, gospodynie domowe, striptizerki, bizneswoman, modelki i kelnerki.