W rozmowie z Grzegorzem Skawińskim na temat męskich problemów dojrzałego wieku, Kuba Wojewódzki zwierza się: Powiem wam coś szczerze. Będziecie pierwszymi ludźmi, którym to powiem. Wiesz co niedawno usłyszałem? Od dużo młodszej dziewczyny! Nikt z was tego nie usłyszał. W sytuacji intymnej od dużo młodszej od siebie dziewczyny: Co tak długo? NIE, co taki długi!

Na łamach portalu Interia.pl znajdujemy podobną wypowiedź młodego mężczyzny: Jestem zdrowym facetem, ale za każdym razem, jak uprawiam seks, nie mogę skończyć stosunku. Seks trwa i trwa bez końca. Wiem, że one lubią robić to długo, ale co mi z tego, skoro ja nie odczuwam przyjemności. Tylko się męczę. Z czego wynikają takie problemy?

>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>

Przyczyną opóźnionego wytrysku może być przeciążenie organizmu. Pojawia się zazwyczaj, kiedy mężczyzna chce uprawiać seks raz za razem. W tej sytuacji bardzo łatwo pozbyć się kłopotu. Do odzyskania pełni sił mężczyźni potrzebują po prostu chwili wytchnienia.

Według seksuologów przyczyną takiej dysfunkcji może być także masturbacja. Zbyt częste masturbowanie może doprowadzić do przyzwyczajenia się do mocnego uścisku dłoni. Kobieca pochwa staje się wówczas niewystarczająco ciasna i uniemożliwia osiągnięcie wytrysku i pełnej satysfakcji seksualnej.

Kolejny powód podawany przez seksuologów to zapędy sadomasochistyczne. Niektórzy mężczyźni tak bardzo chcą dominować nad partnerką, że bez zrealizowania fantazji, które ocierają się o dewiację, nie mogą osiągnąć pełnej satysfakcji.

Na finał seksu wpływa również nadużywanie alkoholu i innych używek oraz stosowanie niektórych leków, a niekiedy partnerka jest po prostu zbyt mało atrakcyjna…
Jednak, żeby nie zrzucać całej winy na kobiety, lepiej zacisnąć zęby i pofiglować trochę dłużej.