Co doskwiera mężczyznom?

9 procentom ankietowanych przeszkadza ich zbyt wysokie libido, jednak dominującym wśród mężczyzn problemem jest potrzeba współżycia, nierównomierna z tym czego od panów oczekiwałyby ich partnerki. Dodajmy: potrzeba znacznie większa niż u kobiet i nierealizowana.


>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>


Na dalszych miejscach znalazły się problemy z przedwczesnym wytryskiem (7 procent), niepełnym wzwodem przed i w trakcie stosunku. Zaledwie 5 procent ankietowanych narzeka na problemy z libido, a 3 procent na trudności z osiągnięciem orgazmu. Około 2 procent mężczyzn potrzebuje mniej kontaktów seksualnych niż ich partnerki, tyle samo odczuwa bolesność genitaliów w trakcie współżycia oraz brak wytrysku.

Doktor Google

Z badań wynika, że mężczyźni leczą się sami. Ponad 33 procent z nich szuka informacji o swojej dolegliwości w internecie, a prawie 19 procent woli studiować artykuły prasowe i publikacje książkowe zamiast skonsultować się ze specjalistą. 30 procent mężczyzn szuka pomocy wśród najbliższych. Co ciekawe, aż 12,4 procent ankietowanych zażywa środki na potencję bez zgody lekarza.

Tylko 15 procent mężczyzn przychodzi po pomoc do urologa lub lekarza pierwszego kontaktu. Zdaniem Prof. Zbigniewa Izdebskiego to bardzo niepokojące i jest efektem niewystarczającego promowania idei zdrowia seksualnego przez lekarzy.