"Szybki numerek"

Krótki seks trwa zaledwie kilka minut. Mężczyzna może mieć wytrysk już w trakcie pierwszej minuty stosunku, jednak nawet doświadczona kochanka doświadczy orgazmu dopiero po czterech minutach. „Szybki numerek” to efekt dużego pożądania lub długiej rozłąki, którą para musiała z jakichś powodów przeżyć. Nie należy go mylić z seksem krótkim, który jest domeną niedoświadczonych seksualnie mężczyzni nie ma nic wspólnego z zaspokojeniem potrzeb partnerki.


>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>


Przeciętny, średni, w sam raz

Zazwyczaj kochamy się około 15 minut. Taki czas trwania stosunku seksualnego dotyczy większości par i zdążył się już wpisać w codzienność zapracowanych partnerów. Jeśli czas trwania stosunku przekroczy 40 minut mówimy o seksie długim - na taki znajdujemy czas najczęściej w trakcieurlopu lub w weekendy.

Bardzo długi stosunek

Jeśli planujesz kochać się z nią kilka godzin (4,5 i więcej), niezbędną umiejętnością jakiej powinieneś się nauczyć jest kontrolowanie iopóźnianie wytrysku. Jeśli wypracujesz technikę odbywania bardzo długich stosunków twoja kobieta będzie szczytować wiele razy. Jak podaje portal seksguru.pl „długi seks nie pozostaje obojętny dla doświadczanej przez mężczyznę przyjemności. Długość stosunku wzmacnia jego erekcję, zwiększa przeżywaną rozkosz oraz może prowadzić do przeżycia kliku przedorgazmów”.

Jak wydłużyć stosunek?

Oprócz braku czasu lub umiejętności seksualnych, najczęstszym powodem zbyt krótkiego seksu jest przedwczesny wytrysk. Jeśli zmagasz się z tym problemem powinieneś skonsultować się z seksuologiem. W leczeniu tej kłopotliwej przypadłości stosuje się np. specjalne preparaty zmniejszające wrażliwość penisa na stymulację. Inna metoda na wydłużanie czasu stosunku to ćwiczenia masturbacyjne lub po prostu częste kontakty seksualne (wg badań im częściej współżyjemy tym stosunki są dłuższe).

Jak podaje portal abczdrowie.pl mężczyźni często stosują domowe metody radzenia sobie z przedwczesnym wytryskiem: „masturbacja przed planowanym stosunkiem, picie niewielkiej ilości alkoholu, skrócenie gry wstępnej, powtarzanie stosunku krótko po poprzednim”.

Leczenie przedwczesnego wytrysku odbywa się kilkoma metodami:

- iniekcje z prostagladyny do ciał jamistych członka

- leczenie farmakologiczne

- trening mięśni zwieraczy metodą elektroterapii, fizjokinezyterapii i biofeedbacku

- neurotomia – zabieg przecięcia jednej gałązki nerwowej;

Często przy tego typu męskich problemach ważną rolę odgrywa psycholog - za przedwczesny wytrysk może odpowiadać nasza psychika.