Według badań przeprowadzonych przez jedną z internetowych porównywarek cen, najliczniejszą grupę klientów stanowią osoby pozostające w niesformalizowanych związkach (42%), żony i mężowie uplasowali się na drugiej pozycji (37%). Na szarym końcu single – jedynie 13 procent z nich korzysta z usług sklepów z artykułami dla dorosłych.

>>> Jegostrona.pl na Facebooku - polub i bądź na bieżąco!

Polscy konsumenci mają do dyspozycji szeroką gamę sklepów, a te zaopatrzone są w gadżety o łącznej liczbie przekraczającej 40 tys. egzemplarzy. Zainteresowanie produktami z tego segmentu nieustannie rośnie.

Obiekty zainteresowania

Jak podaje serwis zdrowy-seks.pl 42,8 procent internautów przyznaje się do tego, że lubi korzystać z erotycznych urozmaiceń. Produkty, które najczęściej stają się obiektami zainteresowań to żele nawilżające (62,9%), bielizna erotyczna (56,3%) i niezwyczajne prezerwatywy (49,8%). Bardzo często Polacy decydują się na zakup wibratora – aż 38 procent ankietowanych deklaruje, że ten gadżet znajduje się w ich posiadaniu. Nie ma w tym nic dziwnego. Wibratory zdominowały rynek erotyczny i już dziś są najpopularniejszym przedmiotem na półkach sex-shopów. Średni koszt zakupu waha się w granicach kilkudziesięciu-kilkuset złotych i zależy od właściwości, kształtu, wielkości, marki i dziesiątek innych cech… Wybór jest naprawdę ogromny. Oprócz erotycznych zakupów, domenąPolaków staje się również recenzowanie i komentowanie funkcjonalności tych ekscytujących nowinek technologicznych. Dominują w tym kobiety! Jak podaje serwis zdrowy-seks.pl: „wizyta w sex-shopie ma często tylko rozrywkowy charakter, a nader często kupione tam przedmioty są wyłącznie „śmiesznym prezentem”. Wiele z nich „rdzewieje” potem w szafie”.

Poza wibratorami, dużą popularnością cieszy się równieżbielizna oraz filmy erotyczne. Te ostatnie z pewnością za kilka lat zupełnie znikną z oferty wielu sklepów, przegrywając z silną, darmową i bardzo często pornograficzną konkurencją w internecie.

Święte oburzenie

Sklepy internetowe stały się idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którym nazbyt udzieliła się atmosfera skrępowania i wstydu nadal dominująca w polskim społeczeństwie. Klienci wirtualnych sex-shopów unikają krępujących rozmów ze sprzedawcą, mają do dyspozycji szczegółowy opis techniczny zabawek, a kurier dostarczy je w dyskretnym opakowaniu do drzwi. Dyskrecja to dla klienta podstawa!

W rankingu popularności sprzedawanych gadżetów znalazły się:

- wibratory żelowe,

- lalki miłości,

- protezy penisów,

- suplementy erotyczne.