Francuska Narodowa Akademia Chirurgii podała wyniki badań na temat długości penisa. Uczeni wyjaśnili wreszcie, jaki rozmiar można uznać za "normalny". Jak sami zapewniają, dane te powinny uspokoić wielu mężczyzn zaniepokojonych długością atrybutu ich męskości.

Według francuskich lekarzy, za organ normalnych rozmiarów można uznać ten, który mieści się w następujących przedziałach: 9-9,5 centymetra w stanie spoczynku, 12,8-14,5 centymetra we wzwodzie.

Badacze mają nadzieję, że znając te dane, wielu panów zrezygnuje z zamiaru poddania się bolesnemu zabiegowi chirurgicznego wydłużenia penisa. Tym bardziej, że taki zabieg grozi poważnymi powikłaniami czy skutkami ubocznymi, jak np. kłopoty z erekcją.

"Przekonanie o zbyt małym penisie może wyzwalać uczucie trwogi i prowadzić do ciężkich kłopotów z psychiką" - twierdzą lekarze z francuskiej Akademii.

Francuska Narodowa Akademia Chirurgii istnieje od 1731 roku, a została założona przez Ludwika XV. Obecnie w jej skład wchodzi ponad 500 chirurgów, specjalizujących się w różnych dziedzinach.