Wideo przedstawia kobietę, która w swym przeszklonym gabinecie zjada loda na patyku, niemniej jednak robi to w taki sposób, że trudno uniknąć tu seksualnych skojarzeń. Wszystkiemu w osłupieniu przyglądają się pracujący tuż obok mężczyźni. Na koniec pojawia się pytanie: "Czy to jest molestowanie seksualne? Znamy odpowiedź".

http://www.youtube.com/watch?v=V6vAloJQXZg

Wideo zostało zamieszczone w sieci przez Fińskie Stowarzyszenie Prawników, którzy tłumaczą, że chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na delikatny, ale przy tym bardzo skomplikowany problem molestowania w miejscu pracy. Podkreślają, że ofiarą tego procederu mogą paść równo kobiety, jak i mężczyźni. "Mamy świadomość, że wkładamy kij w mrowisko, i mamy nadzieję, że rozpoczniemy debatę na temat tej skomplikowanej dziedziny prawnej" - piszą prawnicy na stronie internetowej stowarzyszenia. Dodają, że są także po to, by rozstrzygać wątpliwości osób co do tego, czy molestowanie miało miejsce, czy też nie.

Ekspert od unijnych regulacji dotyczących molestowania seksualnego powiedział francuskiej gazecie "France-Soir", że w większości krajów Europy prawo określa wszelkie gesty, których celem jest zastraszenie na tle seksualnym, mianem przestępstwa". Dodał, że wideo pokazuje kobietę jedzącą loda "w sposób przesadny", który każdego wprawiłby w osłupienie. "Film pokazuje, jak trudno jest czasem ustalić granicę, i że kobieta, tak samo jak mężczyzna, może stać się sprawcą molestowania seksualnego" - stwierdził.