Przyjrzymy się bliżej intratnemu biznesowi 25-letniej mieszkanki Londynu. Bez zobowiązań, dyskretnie, drogo i w dowolnym miejscu na świecie. Tak właśnie wykształcona Brytyjka spełnia zachcianki swoich klientów.  Jest współczesną kurtyzaną i należy do grupy ekskluzywnych pań, gotowych stać się zabawką każdego z wpływowych mężczyzn na tej planecie.

Zarobki w tej branży są bardzo duże. Zdarza się, że kobiety wracając do domu po dniu pracy z torebką wypchaną 10 000 funtów. Dodajmy – torebką marki Gucci.

Jedna z kobiet na telefon zamieszana jest w aferę Silvio Berlusconiego. Aby mogła uczestniczyć w imprezach organizowanych przez premiera, sponsorowano jej bilety lotnicze, zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu oraz liczne podarunki. Podobno 9 miesięcy zabaw z luksusowymi dziewczynami kosztowało 80 tysięcy funtów!

Jaka jest zatem różnica między starą a nową wersją kurtyzany? Nowoczesne kurtyzany to panie wykształcone, dowcipne, wyrafinowane, obyte w świecie i piękne. Są idealnym towarzyszem dla dżentelmena z wyższych sfer. Stanowią absolutne zaprzeczenie tego, czego oczekujesz po kobietach lekkich obyczajów.

Jedna z dziewczyn tak tłumaczy swój życiowy wybór: „To praca, która świetnie harmonizuje z moją osobowością i talentami. Między mną a moim klientem musi być „chemia”… Jestem tak ekskluzywna, że wystarczy mi dosłownie kilka zleceń w miesiącu, zatem nie liczy się ilość ale jakość. Jestem bardzo dobrze wykształcona w związku z czym mogę rozmawiać na większość tematów bez zakłopotania. Niektóre kobiety z tej branży mają za sobą złe doświadczenia, ale nie ja. Już nie pamiętam z iloma mężczyznami spałam”.