Kobiety, które zadają pytanie typu: „Czy w tym kraju są jeszcze wolni mężczyźni, którzy chcą się żenić” zazwyczaj dostają odpowiedź: „Tak są, ale wszyscy z nich to geje”. Być może ta lista 10 zalet małżeństwa zmieni nieco statystyki zdeklarowanych kawalerów.

10. Wydłużysz swoje życie

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Kalifornijski udowadniają, że osoby samotne są pięć razy bardziej narażone na śmierć z powodu chorób zakaźnych, prawie o 40% bardziej narażone na śmierć z powodu chorób serca i dwa razy bardziej narażone na śmierć przypadkową. Inne badania przedstawiają jeszcze bardziej zatrważające wyniki. Śmiertelność mężczyzn samotnych jest o 250% większa niż śmiertelność żonatych… To dopiero miejsce 10 na liście, a właściwie na tym punkcie moglibyśmy zakończyć wyliczanie argumentów za...

9. Małżeństwo zwiększy twoją dochodowość

Kojarzysz ten wielki, nowoczesny telewizor z galerii handlowej? Gdybyś był żonaty, prawdopodobnie w tej chwili byłbyś jego właścicielem. Małżeństwo to prowadzenie rodzinnego budżetu, dzielenie kosztów, wydatków na dwoje. Cynicy od razu zaczną jęczeć, że kobieta to "ciągłe wydatki, studnia bez dna, inwestycja bezzwrotna"… Wydatki, które przeznaczysz na wspólny obiad, wypad na wakacje czy okolicznościowy prezent są niczym w kontekście posiadania dodatkowego źródła przychodów w gospodarstwie domowym. To czego nigdy nie będziesz miał sam, możecie mieć we dwoje.

8. Zostaniesz ojcem

Oczywiście, z technicznego punktu widzenia małżeństwo nie jest konieczne do tego, żeby posiadać dzieci. Mimo to, małżeństwo z wszystkimi swoimi wadami i zaletami, nadal jest drogą powszechną i poszukiwaną. Kawaler, narzeczony, mąż, ojciec, głowa rodziny, dziadek. Przejście przez męskie życie nie doświadczając któregokolwiek z tych wymiarów dla wielu jest równoznaczne z dużą stratą.

7. Nie umrzesz w samotności

Jasne, jeśli jesteś wziętym playboy’em, nie zapamiętujesz już nawet imion swoich dziewczyn… to w tej chwili nie myślisz o małżeństwie, a na pewno nie o śmierci. Małżeństwo to inwestycja w przyszłość. 60-letnim singlom w tej chwili jest co najmniej przykro...

6. Żonaci są bardziej atrakcyjni

Absolutnie nie sugerujemy zawierania związku małżeńskiego po to, żeby robić „skoki w bok”, ale dlatego, że świadomość bycia atrakcyjnym dla kobiet jest czymś miłym. Poza tym rośnie pewność siebie, zwłaszcza jeśli dziewczyny podczas wypadu na piwo oblegają ciebie, a nie twoich samotnych kumpli. Warto?5. Dodatkowe pieniądze

Istnieje wiele korzyści finansowych jakie można osiągnąć będąc w zalegalizowanym związku. Łatwiej o kredyt na mieszkanie, ulgi podatkowe, dodatkowe pieniądze na dzieci, specjalne traktowanie w pracy. Czy ci się to podoba czy nie, społeczeństwo funkcjonuje w taki sposób, że wspiera małżeństwa.

4. Małżeństwo oznacza więcej seksu

Według badań przeprowadzonych przez Kinsey Institute, żonaci kochają się częściej niż single. Okazuje się, że około 23% singli zdarza się nie uprawiać seksu przez rok, natomiast dwunastomiesięcznej suszy doświadcza zaledwie 1% mężów. 19% singli przyznaje się do seksu uprawianego 2-3 razy w tygodniu, natomiast tę samą liczbę stosunków deklaruje 36% żonatych. W czasie kiedy samotnicy siedzą w klubach, topiąc smutki lub stres przed randką w kieliszku taniego alkoholu, szczęśliwi mężowie w swoich własnych domach, kochają się z najbliższymi im osobami na świecie.

3. Seks małżeński jest lepszy

Jednorazowe eskapady z nieznajomą to z pewnością dreszcz emocji i silne doznania. Powiedz jak często było tak, że twoja 5-minutowa fascynacja musiała cię instruować w łóżku jak ślepego na polu minowym? Małżonkowie znają się nawzajem, posiadają świadomość swoich ciał, wiedząc o swoich fantazjach nie boją się ich realizować. Długi związek daje idealne warunki do seksualnych eksperymentów. Masz czas, żeby się w nim rozsmakować, poczuć wszystkimi zmysłami na wszystkie sposoby.

2. Żonaci są szczęśliwsi

Badania jednego z australijskich uniwersytetów dowiodły, że żonaci mężczyźni przeżywają chwile dużego zadowolenia o 35% częściej niż samotni. Pomyślcie o ile świat byłby lepszy gdyby udało się uniknąć bezsensownych rozwodów, zdrad, egoistycznych dąsów ludzi, którzy zapomnieli, że tworzą rodzinę. Dlatego właśnie perspektywa szczęśliwszego życia to miejsce 2 na naszej liście.

1. Staniesz się lepszą wersją samego siebie

Jeśli jesteś w miarę rozgarnięty, zwiążesz się z kobietą uczciwą, upartą i wnikliwą. Taka kobieta stanowić będzie rodzaj towarzysza, wydobędzie to co w tobie najlepsze. To dla niej będziesz stawał się lepszy. Nic tak nie uczy poświęcenia i kompromisu jak związek małżeński. Nikt nie uczyni cię lepszym facetem niż żona.