1. Najstarszy zachowany penis został odkryty w Szkocji i oceniony na 425 mln lat. Mierzył 1 mm i należał do 5-krotnie większego skorupiaka Colymbosathon ecplecticos, co oznacza: doskonały pływak z wielkim penisem.

2. Według jednej z teorii naukowych, natura wprowadziła różnorodność kształtów penisów pomiędzy niektórymi gatunkami, aby zapobiec możliwości międzygatunkowych kopulacji. Przykładowo, członek ludzki jest ok. 5 razy większy niż małpi, stosunek człowieka i gorylicy zakończyłby się więc fiaskiem z powodu zbyt dużych męskich gabarytów. Z drugiej strony goryl z 3-centymetrowym przyrodzeniem nic by nie wskórał z ludzką partnerką, bo przy każdym ruchu wysuwałby się z pochwy.

3. Ludzki penis, mimo swej dość prostej konstrukcji, nie tylko wprowadza nasienie do kobiecej pochwy, ale także czyści ją ze spermy poprzedniego absztyfikanta. Naukowcy ze State University of New York przeprowadzili testy, na podstawie których udowodnili, że w trakcie stosunku usuwane jest 90% zalegającej spermy, która gromadzi się tuż za koroną żołędzi prącia. W ten sposób natura zwiększyła szanse mężczyzn na przekazywanie własnych genów i eliminowanie konkurencji.

4. Mówi się, że faceci nie myślą mózgiem, a penisem... i jest w tym trochę prawdy. Nerwy biegnące w prąciu należą do autonomicznego układu nerwowego, a sygnał wytrysku jest wysyłany nie przez mózg, a rdzeń kręgowy. Oczywiście umysł bierze udział w procesie podniecenia, jednak nie ma takiej kontroli nad penisem, jak nad pozostałymi częściami ciała.

5.Mimo, że nie ma w nim kości, to złamanie penisa nie jest mitem. Chodzi o przerwanie ciągłości tkanek, czemu towarzyszy charakterystyczny dźwięk łamania (oprócz silnego bólu i opuchlizny). Do tego niemiłego wypadku, który wymaga niezwłocznej operacji, dochodzi z reguły na skutek zbyt silnego uderzenia o kość łonową partnerki w trakcie stosunku. Kobiety nie są jednak przyczyną wszystkich nieszczęść – najczęstsze uszkodzenia członka wynikają ze zbyt energicznej masturbacji.

6. Przeciętny członek ma długość 13-15 cm, co dla większościmężczyzn nie jest satysfakcjonujące. Niektórym panom, zamiast poszukiwania metod powiększania męskości, radzimy rzucić palenie. Palenie przyczynia się do skrócenia penisa nawet o 1 cm. Papierosy wpływają negatywnie na naczynia krwionośne, a tym samym na siłę wzwodu, oprócz tego zmniejszają ilość wytrysku i upośledzają plemniki.

7. Za rekordzistę w pozbawianiu dziewictwa uchodzi król wyspy Tonga – Fatefehi. W ciągu 14 lat zdeflorował 37 800 kobiet, co daje łącznie orgazm trwający ok. 60 godzin. Co ciekawe, orgazm u kobiet trwa 23 sekundy, czyli 4 razy dłużej niż u mężczyzn... I gdzie tu równouprawnienie?