Fetysz encyklopedycznie

Fetyszem określa się przedmioty, które dodają pikanterii życiu erotyczne, już sama ich obecność wywołuje podniecenie, a nawet całkowite zaspokojenie seksualne. Jedynie niewinne urozmaicenie czy już dewiacja? Według seksuologów i psychiatrów fetyszyzm kwalifikuje się do grupy "zaburzeń psychicznych oraz zaburzeń zachowania". Istnieje wiele jego odmian, a niektóre są, delikatnie mówiąc, perwersyjne. Przykładowo w akrotomofiliibodźcem seksualnym jest kontakt z osobami o amputowanych kończynach, a wklizmafilii satysfakcję osiąga się przez lewatywę. Brzmi groźnie? Takie ekstremalne sytuacje są na szczęście rzadkością.

To co nas podnieca

Najpopularniejszym fetyszem są stopy – małe, pulchne, z czerwonymi paznokciami – mężczyźni uwielbiają na nie patrzeć, masować, całować. Ogromną popularnością wsex-shopach cieszą się fotografie stóp w różnych położeniach. Podniecają nie tylko bose stopy, ale też pończochy i wysokie obcasy. W szpilkach nogi są smuklejsze, a kobiece ruchy bardziej ponętne. Czy jest w tym coś dziwnego? Nie, jeśli zachowane zostają granice. Jest to doskonały przykład niebezpieczeństw płynących z fetyszyzmu. To właśnie z fascynacji damskimi stópkami wynika tradycja praktykowana w Chinach, polegająca na łamaniu kości i krępowaniu stóptak, aby pozostały jak najmniejsze.

Popularne są takżewłosy. Symbol wdzięku i kobiecości. Panowie chcą aby były miękkie i długie, więc sprawiają swoim partnerką niezwykle seksowne prezenty - kosmetyki..do pielęgnacji włosów. Niektórzy uwielbiają czarną skórę i lateks. Czasem chodzi o obcisły kombinezon podkreślający walory kobiecego ciała, a niekiedy wyłącznie o sam zapach. Inni realizują swoje fantazje przez strój francuskiej pokojówki, a nawet bohatera z kreskówki.

Czy masz się bać?

Jeśli lubisz erotyczne gadżety lub fikuśne stroje dla twojej partnerki, to nic złego! Miłe chwile wsypialni trzeba jakoś urozmaicać. Jednak gdy przeradza się to w obsesję i odczuwasz satysfakcję jedynie w obecności określonego fetysza, to może warto skonsultować się z seksuologiem.