Podobieństwo

„Przeciwieństwa się przyciągają” - tę obiegową opinię słyszeliśmy nie raz. Czy na owym magnetyzmie da się budować trwałe związki? Według badań znacznie łatwiej dzielić codzienność z osobą, która kieruje się tymi samymi wartościami i myśli w podobny sposób. Co więcej, w większości przypadków podobają nam się takie osoby, z którymi więcej nas łączy.

Atrakcyjność fizyczna

Piękno fizyczne i umiejętność zaprezentowania swoich atutów jest ważną zaletą i ma fundamentalne znaczenie dla gry, jaką jest tworzenie romantycznej relacji. Nie oznacza to, że trzeba być najpiękniejszym, bo „nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba”. Najbardziej przyciągają Ci, którzy potrafią o siebie zadbać i nie wstydzą się pokazywać tego na zewnątrz. Panowie uwielbiają, gdy kobieta robi coś specjalnie dla nich, np. gdy stroi się na wyjście tylko we dwoje, nawet jeśli jest w związku już długi czas. Panie cenią pewnych siebie mężczyzn, którzy potrafią dobrze się ubrać  a do tego zachować szarmancko. Psycholodzy z malezyjskiego kampusu Uniwersytetu w Nottingham mówią, że dla kobiet bardzo ważny jest koloryt skóry, bo to właśnie on w odbiorze zdradza zdrowie, kondycję i płodność danego pana. Dla obu płci najważniejszy okazuje się wzrost. A dodatkowe 7 cm wzrostu dla Panów to idealny dodatek.

Jak wysoki, to nie singiel

Badania naukowe D. Bussa i Schmidta pokazują, że wielkość i siła fizyczna to czynniki, jakie bierze pod uwagę każda kobieta w trakcie doboru partnera. Dlaczego? Wzrost oraz budowa ciała to wskaźniki decydujące o zdolnościach obronnych mężczyzny, dlatego płeć piękna intuicyjnie pożąda wyższego samca - czuje, że ten zapewni jej bezpieczeństwo. Kilka centymetrów w górę potrafi niesamowicie wpłynąć na samopoczucie oraz ocenę - nie tylko własną, ale i otoczenia.

Kobiety kochają wyższych mężczyzn i …szpilki

Co takiego dają kobiecie szpilki? Przede wszystkim wzrost. Taki but dodatkowo wyszczupla i wysmukla nogi. Szpilki wymuszają, również zmianę sposobu chodzenia - ruchy są spokojniejsze, bardziej wyważone, mniej zamaszyste, a biodra zaczynają się kołysać. Panie  zaczynają stawiać drobne, ponętne kroczki; niemal suną. Jest w tym nieodparty czar i siła.

Buty podwyższające dla mężczyzn

Kilka centymetrów w górę potrafi niesamowicie wpłynąć na samopoczucie oraz samoocenę… nie tylko płci pięknej! I choć, szpilki to dziś nieodzowny element damskiej garderoby, to także Panowie coraz częściej kupują buty podwyższające. Czy w tym przypadku modnie znaczy, również ładnie i wygodnie? Początki marki Betelli sięgają drugiej połowy lat 90-tych, gdy trzech przyjaciół wpadło na pomysł stworzenia butów dodających mężczyznom kilku centymetrów. Specjalnie opracowana wkładka podwyższająca dodaje wzrostu, a przy tym amortyzuje i absorbuje nacisk podczas chodzenia, zapewniając stopom pełen komfort. Modele prezentowane przez firmę są tak dopracowane, aby zachować proporcje tradycyjnego buta - nie mają ani wysokiego obcasa, ani wysokiego zapiętka, dzięki czemu zachowują w pełni naturalny wygląd. Zaprojektowano je tak, że system podwyższający jest całkowicie niewidoczny. Buty wykonane są z dbałością o każdy detal oraz z najwyższej jakości naturalnych skór i materiałów. Dostępne są zarówno modele wizytowe, jak i codzienne.

Dlaczego popularność takiego obuwia wciąż rośnie?

Po pierwsze, każdy lubi czuć się pewnym siebie, cieszyć się smuklejszą sylwetką, a także nienaganną postawą ciała. Po drugie, faceci cenią fakty - a te jasno przemawiają na korzyść wyższych: zarówno w kwestiach zawodowych, jak i sercowych. Zdaje się, że czasy, w których ktoś „patrzy z góry” na niewysokich mężczyzn odeszły do lamusa. Niscy Panowie mogą się świetnie prezentować, bo dzięki butom podwyższającym zyskują znacznie więcej niż 7 centymetrów i lepszy wygląd: czują się ze sobą lepiej, co podświadomie wpływa na rozmówców oraz obserwatorów. Przy takim obrocie spraw Panie raczej nie prędko usłyszą: „dziewczyna na szpilkach jest za wysoka”. Nadszedł moment, w którym kobiety nie muszą już odmawiać sobie wysokich butów: ani od święta, ani na co dzień.