• ~derwisz
  (2014-12-22 19:13)
  A Komorowski oPOwiada bajki...

  „Komorowski czytał Aneks do raportu WSI już 10 kwietnia. Dlatego nie podaje daty"

  - Już 10 kwietnia Komorowski buszował po biurach i czytał aneks - powiedział Wojciech Sumliński w rozmowie z Radiem Wnet. - Dlatego nie chce podać daty, bo to byłaby dla niego kompromitacja - dodał. - Nie jestem politykiem, więc powiem wprost, pan prezydent po prostu kłamał. Złożę zawiadomienie do prokuratury, że prezydent składał fałszywe zeznania i to pod przysięgą – powiedział bez ogródek dziennikarz w rozmowie z Radiem Wnet.
  We czwartek Wojciech Sumliński podczas przesłuchania zadał Bronisławowi Komorowskiemu ponad 150 pytań. Prezydent RP zeznawał w charakterze świadka w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i byłego oficera WSI płk. Aleksandra L., oskarżonych o płatną protekcję przy weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Sumlińki mówi jasno: „Komorowski kłamał”.
  - Podstawowym kłamstwem była cała konstrukcja głównej linii obrony prezydenta, który twierdził, że przepisy zezwalały mu na zapoznanie się z tym aneksem, a takiego prawa nie posiadał. Według pana prezydenta tajemnicą jest nawet data, kiedy otrzymał aneks. Dlaczego prezydent nie chce powiedzieć, kiedy zapoznał się z aneksem do raportu? Ponieważ jak wiem od byłych pracowników kancelarii prezydenta, już 10 kwietnia buszował po biurach i czytał aneks. Dlatego nie chce podać daty bo to byłaby dla niego kompromitacja – mówi Radiu Wnet Sumliński.

  Dziennikarz zaznaczył częste zaniki w pamięci Bronisława Komorowskiego podczas przesłuchania. Na 100 z 150 pytań, które zostały zadane prezydentowi, odpowiedź brzmiała „nie pamiętam”.
  Sumliński opowiada, że prowokacja płk Tobiasza zaczęła się po programie dla TVP, kiedy Bronisław Komorowski opuścił swój gabinet, gdyż „bał się odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania związane z działalnością fundacji „Pro civili””.
  - Afera związana z fundacąa Pro Civili jest większa niż wszystkie inne, z aferą FOZZ, razem wzięte. W jej wyniku wyprowadzono z kraju przez Cypr do krajów byłego związki radzieckiego miliardy złotych – zaznacza dziennikarz.
  Czego może bać się Bronisław Komorowski? Kancelaria prezydenta już dwa razy odmówiła dostępu do aneksu.

  Nie udało się przekonać kancelarii Bronisława Komorowskiego do przekazania śledczym aneksu, a bez tego nie można sprawdzić, czy informacje dotyczące rzekomego wycieku tajnych dokumentów są prawdziwe – informowaliśmy w listopadzie.
  Wcześniej Kancelaria Prezydenta odmówiła przekazania aneksu do raportu śledczym, którzy prowadzili sprawę dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i płk Aleksandra L., oskarżonych o rzekome powoływania się na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI i podjęcie się załatwienia pozytywnej weryfikacji żołnierzy WSI.
 • ~Elektronik
  (2014-12-22 23:53)
  Ch---j wam w (D) i kamieni kupę Na was Lemingi POwskie kładę I szukać pracy do innego kraju jadę
  bo nie mam zamiaru tu pracować za parę groszy i bogacić
  waszą( po-) wską familjade
 • ~KMS
  (2014-12-22 21:47)
  Kurdupel to po francusku "serce ludu" - "Coeur de peuple" przydomek Napoleona Bonaparte. O co TEN trochę mniej udany kurdupel się oburza?
 • ~Kalisz z Kalisza
  (2014-12-22 21:51)
  Ja spierdzielam do Słupska Nastawić Biedronce D---ska
  W warszawce POostał tylko Legierski mało dzierski A ja POtrzebuję
  i się nie zahamuje
 • ~sałatka Pawłowicz
  (2014-12-22 22:09)
  Największa w Historii kara za Korupcję nałożona na producenta PENDOLINO. Polacy, znów jesteśmy na światowym szczycie, za wspieranie mega-gangsterki. A DURNIE W POLSCE się pytają dlaczego nie dostajemy wiz do USA?
 • ~XXX
  (2014-12-23 05:12)
  a jego wysokość PISuarowy wycior, kacza gnida nr.1 może być?
 • ~miele
  (2014-12-23 08:56)
  POlskojęzyczni są tylko od ośmieszania opozycji...jest tyle idiotyzmów we władzach a media robią za ich klakierów
 • ~Debile polityczne
  (2014-12-23 00:02)
  Wyznawcy Platformy Obywatelskiej , Prawa i Sprawiedliwości , Sojuszu Lewicy Demokratycznej , twojego Ruchu , Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowa Prawica R.P. oraz pozostałe bezmózgi czytaj lemingi pospolite ---TO NIC INNEGO JAK DEBILIZM
 • ~spisanebędączynyirozmowy
  (2014-12-23 12:44)
  @szynski - nie będzie tak dobrze. Całą tą watahę za nieudanyt impeachment 6 lat temu czekają "wczasy" - ale nie na Krymie, tylko na KOŁYMIE !
  I TEGO SIĘ ONI NAPRAWDĘ BOJĄ. I trudno im się dziwić. Ale jak ktoś raz został szmatą, to już tą szmatą przeważnie pozostaje do śmierci. Z zimna.
 • ~jhgf
  (2014-12-22 21:39)
  Amnezja czyli eBULa.
  Spoko. Polacy nic się nie stało.
  Teoretyczne państwo zdało egzamin.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.