• ~madmax
  (2014-11-12 15:28)
  bydlo
 • ~adelaide
  (2014-10-18 16:53)
  Tylko Rostowski, może wie, ile kasy wsiąkło, bo on z ZUS-u i z OFE naszą kasę ponoć na łatanie bużetu,brał, i w ZUS-ie te długi schował, zadłużając ZUS, na biliony a zganiając wsio na mały przyrost naturalny, starzenie się społeczeństwa, bezrobocie, na to że jakoby renciści wyłudzają nienależne świadczenia, udając chorych, a dochód ZUS ze składek maleje etc. czym tłumaczył też podwyższenie wieku emerytalnego ...


  Polska za rządów Donalda Tuska i Kopacz z koalicji POWSI-PSL, robi z siebie pośmiewisko i nie dba o własne bezpieczeństwo.

  Albowiem, na czele rządu stoi znana z publicznych kłamstw, konfabulacji
  i manipulacji, nawet z mównicy sejmowej,kobieta, której małżeństwo się rozpadło, która z finansowego, ba ze zwykłego, ludzkiego, punktu widzenia, jest całkowitym nieudacznikiem. Jest zadłużona po uszy. W sytuacji, gdyby za rok, straciła mandat poselski i nie znalazła pracy lub musiała pracować, jak miliony Polek, za tysiąc parę złotych, to za niespłacanie kredytu, komornik zabrał by jej mieszkanie, a ona sama, została by, z wciąż potężnym długiem ..., który teraz wynosi ok.450 tys. zł ...


  Coś takiego, nie mogłoby się zdarzyć w żadnym, innym, cywilizowanym kraju. W żadnym innym państwie, osoba, tak zadłużona, nie mogła by, sprawować urzędu szefa rządu a osoba, zobowiązana do lojalności wobec kilku państw, nie mogłaby, sprawować funkcji ministra, czy nawet, szefa doradów premiera rządu.

  WSZYSTKO TO, SĄ ARGUMENTY MERYTORYCZNE.

  W KAŻDYM, CYWILIZOWANYM, LICZĄCYM SIĘ PAŃSTWIE, NA ŚWIECIE, TAKIE ARGUMENTY UNIEMOŻLIWIAJĄ KANDYDATOWI, SKUTECZNE UBIEGANIE SIĘ O FOTEL PREMIERA, MINISTRA ETC. ZE WZGLĘDU NA PRAWDOPODOBIEŃSTWO ZARZUTÓW, O PODATNOŚĆ NA KORUPCJĘ, ORAZ MOŻLIWOŚĆ INWIGILACJI, PENETRACJI, SZANTAŻU ETC. PRZEZ OBCE SŁUŻBY ETC. CO JEST SZCZEGÓLNIE GROŹNE W SYTUACJACH ZAGROŻENIA BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA.
 • ~adelaide
  (2014-10-18 12:55)
  Funkcję konsula powierzył Bendigowi-Wielowiejskiemu ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Rosji Władimir Grinin - znany później przede wszystkim jako główny uczestnik gry dyplomatycznej Moskwy mającej na celu obniżenie rangi wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu (spotykał się m.in. w restauracji z Tomaszem Arabskim z kancelarii Donalda Tuska).


  Andrzej Bendig-Wielowiejski tytuł magistra zdobył w 1972 r. w Leningradzkim Instytucie Elektrotechnicznym.


  Cztery dni po katastrofie smoleńskiej w 2010 r. w rozmowie z „Głosem Szczecińskim” siał obłudną, szataśką,putinowską propagandę : „W moim przekonaniu relacje Polski i Rosji zmieniają się nieodwracalnie, pozytywnie. Widziałem w przekazach czysto ludzkie współczucie, autentyczne odruchy, nie było nic wyreżyserowanego, nawet w postawie tak zaprawionych polityków jak premier Rosji. To były szczere i spontaniczne gesty współczucia”.

  Przypomnijmy, że wówczas, i później, TAKĄ SAMĄ, PUTINOWSKA PROPAGANDĘ, SIALI Donald Tusk i R a d u ś, także, W TEN SAM SPOSÓB CO PUTINIOWSKI KONSUL, czarowali Polaków i wprowadzili w maliny, polityków zachodnich, wmawiając wszystkim jakoby po katastrofie smoleńskiej, po wizycie na Westerplatte, pod wpływem Donalda Tuska i dyplomacji polskiej, Putin zmienił się, na lepsze, przeszedł przemianę i jest już rzetelnym, przewidywalnym, cywilizowanym przywódcą demokratycznym.

  Jak wszyscy wiemy i obserwujemy była to wyjątkowa głupota i niekompetencja, tak Donalda Tuska jak i R a d o s ł a w a S i k o r s k i e g o, bo przecież Putin, nie tylko się nie zmienił ale nigdy się nie zmieni, bo to człek, na swój bandycki sposób inteligentny ale przecież, trwale zaprogramowany, niereformowalny, wyszkolony przez sowiecki aparat terroru, propagandy i walki.

  Putin, to barbarzyńca, ludobójca, morderca setek tysięcy Czeczenów, likwidujący wszystkich swoich przeciwników politycznych, krytykujących go dziennikarzy, publicystów i biznesmenów, tak bestialskimi metodami jak m.inn. dodanie do jadła czy napoju środków promieniotwórczych, trucizny czy przy użyciu środków wybuchowych, używający w swojej polityce kłamstw, manipulacji, prowokacji, zastraszania, szantażu, agresji i wszelkich innych bandyckich metod.

  W sowieckich łbach rosyjskich przywódców a więc i w kgb-owskim, łbie Putina, jak w DNA, zakodowane jest stwierdzenie, Józefa Stalina i Wiaczesława Mołotowa, że "Polska to poczwarny bękart Traktatu Wersalskiego, który żył kosztem niepolskich narodowości", które wg Putina jest zobowiązujące dla wszystkich Rosjan.
  Biorąc to pod uwagę trzeba sobie uzmysłowić, i wbić do łba, że nigdy Putin nie będzie traktował Polski jako równorzędnego sąsiada, partnera w dyplomacji. Bez względu na to co i kiedykolwiek on powie, to jesteśmy dla niego wyłącznie zwierzyną łowną.

  TYLKO DURNIE NIE ROZUMIEJĄ, ŻE PUTIN PO TO ROZPĘTAŁ WOJNĘ NA UKRAINIE ABY OSTATECZNIE, ZNIEWOLIĆ, UZALEŻNIĆ OD SIEBIE, UKRAINĘ A PÓŹNIEJ PAŃSTWA BAŁTÓW, NASTĘPNIE TAKŻE POLSKĘ I WYBIĆ, Z GŁÓW, ICH MIESZKAŃCOM, CZŁONKOSTWO W UE I W NATO ORAZ W OGÓLE WSZELKIE KONTAKTY Z WOLNYM, CYWILIZOWANYM, DEMOKRATYCZNYM ŚWIATEM.


  To co się dzieje na Ukrainie, dzieje się z winy, inspiracji, woli i na rozkaz Putina.
 • ~dziadek z wehrmachtu
  (2014-10-18 08:49)
  swój przytula swego : Olejnik pisze donos na męża

  Prowadząca „Kropkę nad i” Monika Olejnik zaczynała karierę dziennikarska w 1981 r. w redakcji rolnej I Programu Polskiego Radia, skąd w stanie wojennym trafiła do radiowej Trójki. W dokumentach Instytutu Pamięci Narodowej zachowały się na jej temat dokumenty komunistycznej bezpieki, z których wynika, że od momentu uzyskania pełnoletności wyjeżdżała do krajów kapitalistycznych, co było wówczas rzadkością. Ojciec Moniki Olejnik był wysoko postawionym funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa i zgłaszał każdorazowo przełożonym wyjazd córki za granicę. Jeden z pierwszych dokumentów paszportowych obecnej gwiazdy TVN był wystawiony na nazwisko Monika Praczuk – co ciekawe, zachowała się jedynie obwoluta tych akt.
  Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzmię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka z Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.

  Donald Tusk
  miesięcznik ZNAK nr.11-12, 1987r.
 • ~RE: mem/ Piss off reaktywacja
  (2014-10-18 10:47)
  Twoje wypociny to najdurniejsze "przemyślenia" idioty.
  Jesteś tak beznadziejny jak jednokomórkowiec pantofelek.
  A ten jednokomórkowiec pantofelek przebywa przeważnie w szambach,więc tam jest twoje miejsce.
  Medycyna takie zachowanie jak twoje określa jako debilizm wtórny
 • ~adelaide
  (2014-10-18 12:50)
  PRZYPOMINAM, ŻE W SIERPNIU 2014 ROKU GDY "Zatrzymany za szpiegostwo(...)", "(...) podejrzewany o szpiegostwo na rzecz Rosji podpułkownik Zbigniew J. odebrał Złoty Medal za Długoletnią Służbę,


  PREMIEREM RZĄDU KOALICYJNE GO POWSI-PSL BYŁ DONALD TUSK !
 • ~adelaide
  (2014-10-18 12:51)
  TO ZA RZĄDÓW D.TUSKA I JEGO KOLESI Z KOALICJI POWSI-PSL, współpracę ze Spółką putinowskiego konsula podjęła Służba Wywiadu Wojskowego (SWW) i Departament Zaopatrywania Sił Zbrojnych (DZSZ) Ministerstwa Obrony Narodowej RP ... !!!  Konsul honorowy jest urzędnikiem konsularnym określonego państwa (tzw. państwa wysyłającego) w innym państwie (państwie przyjmującym). W odróżnieniu od konsulów zawodowych za swoją pracę nie pobiera wynagrodzenia – pracuje honorowo, stąd i jego nazwa. Większość konsulatów w poszczególnych państwach to właśnie konsulaty honorowe.

  I to jest normalne.  ALE NIE JEST NORMALNE TO, CO STAŁO SIĘ ZA RZĄDÓW DONALDA TUSKA I JEGO KOLESI Z KOALICJI POWSI-PSL,

  że ze spółką tego putinowskiego konsula - podjąły współpracę SWW i DZSZ Ministerstwa Obrony Narodowej RP !

  TAK JAK NIE JEST NORMALNE TO, ŻE DONALD TUSK ŚCISKAŁ SIĘ I OBŁAPIAŁ "NA NIEDŹWIEDZIA" Z BANDYTĄ, BYWSZYM TAJNIAKIEM, OFICEREM kgb, MORDERCĄ SETEK TYSIĘCY CZECZENÓW - W OBLICZU LEŻĄCYCH,
  W SMOLEŃSKIM BŁOCIE, SZCZĄTKÓW 96 WYBITNYCH POLAKÓW, W TYM DWÓCH POLSKICH PREZYDENTÓW...!!!  Spółka rosyjskiego konsula podpisała 8 września 2008 r., umowę ze Służbą Wywiadu Wojskowego (SWW) na dostawę urządzeń teleinformatycznych w wykonaniu specjalnym, o wysokim poziomie zabezpieczeń, umożliwiających przetwarzanie informacji o klauzuli ściśle tajne ... !
  Wartość kontraktu wyniosła 1,2 mln zł brutto.


  Kilkanaście dni później Unizeto Technologies podpisała umowę z Departamentem Zaopatrywania Sił Zbrojnych (DZSZ) Ministerstwa Obrony Narodowej na dostawę 247 sztuk komputerów stacjonarnych. Komputery przeznaczone zostały na potrzeby Departamentu Sił Zbrojnych, Departamentu Informatyki i Telekomunikacji Ministerstwa Obrony Narodowej RP oraz Jednostki Wojskowej „GROM”...!

  Wartość zamówienia wyniosła ok. 1,6 mln zł brutto.  W chwili zawierania umowy Służbą Wywiadu Wojskowego kierował obecny jej szef Radosław Kujawa, natomiast ministrem obrony był Bogdan Klich.
 • ~adelaide
  (2014-10-18 12:53)
  PRZYPOMINAM - prezes szczecińskiej spółki Unizeto Technologies,

  Andrzej Bendig-Wielowiejski, został konsulem honorowym Federacji Rosyjskiej
  w 2007 r. Uroczystość miała miejsce na Zamku Książąt Pomorskich.


  Konsul honorowy jest urzędnikiem konsularnym określonego państwa (tzw. państwa wysyłającego) w innym państwie (państwie przyjmującym). W odróżnieniu od konsulów zawodowych za swoją pracę nie pobiera wynagrodzenia – pracuje honorowo, stąd i jego nazwa. Większość konsulatów w poszczególnych państwach to właśnie konsulaty honorowe.

  I to jest normalne.  ALE NIE JEST NORMALNE TO, CO STAŁO SIĘ ZA RZĄDÓW DONALDA TUSKA I JEGO KOLESI Z KOALICJI POWSI-PSL,

  że ze spółką tego putinowskiego konsula - podjąły współpracę SWW i DZSZ Ministerstwa Obrony Narodowej RP !

  TAK JAK NIE JEST NORMALNE TO, ŻE DONALD TUSK ŚCISKAŁ SIĘ I OBŁAPIAŁ "NA NIEDŹWIEDZIA" Z BANDYTĄ, BYWSZYM TAJNIAKIEM, OFICEREM kgb, MORDERCĄ SETEK TYSIĘCY CZECZENÓW - W OBLICZU LEŻĄCYCH, W SMOLEŃSKIM BŁOCIE, SZCZĄTKÓW 96 WYBITNYCH POLAKÓW, W TYM DWÓCH POLSKICH PREZYDENTÓW...!!!
 • ~adelaide
  (2014-10-18 12:56)
  PRZYPOMINAM, TO ZA RZADÓW DONALDA TUSKA I KOALICJI POWSI-PSL, W 2012 ROKU, Bendig-Wielowiejski był członkiem dziewięcioosobowej,ODFICJALNEJ, "POLSKIEJ" DELEGACJI, która udała się do Moskwy na III Ogólnoświatowe Forum Zagranicznych Absolwentów Wyższych Uczelni Rosyjskich i Radzieckich.


  Na stronie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód można przeczytać relację z tej imprezy:


  "Z inicjatywą organizacji takich spotkań wystąpił prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.

  Na plenarnych posiedzeniach głosu udzielono przedstawicielom: Kazachstanu, ChRL, Sri Lanki, Libanu, Dominikany, Egiptu, Jemenu, Ekwadoru, Algierii, Peru, Kirgistanu, Egiptu oraz kosmonautom, absolwentom Akademii Wojsk Rakietowych, bohaterom ZSRR generałom: Jen Zygmuntowi z b. NRD
  i Kierolimidorowi Uraczko z Mongolii".
 • ~Wiesiek 13 debilek
  (2014-10-18 16:25)
  Wiesio 13 bicz na PISmatolki- bylem w PZPR,bylem w ZOMO,bylem w ORMO, teraz jestem za platforma
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.