• ~Aboj
  (2014-05-31 10:56)
  Tak Matoł robi w wała Polaków Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego i protestach opiekunów osób niepełnosprawnych rząd wreszcie postanowił przywrócić im świadczenia pielęgnacyjne. Jednak urzędnicy robią wszystko, żeby utrudnić życie osobom, których bliscy zostali dotknięci przez los – informuje „Gazeta Polska Codziennie”

  - Przed ponad dwoma tygodniami złożyłam w łódzkim urzędzie miejskim wniosek wraz z dokumentami o świadczenia pielęgnacyjne. Urzędniczka od razu powiedziała mi, że nie dostanę. Po 10 dniach do urzędu zadzwonił mąż. Usłyszał, że świadczenia mi się nie należą. Kiedy poprosił o uzasadnienie, dowiedział się, że otrzyma je na piśmie – opowiada pani Dorota.

  – Na jakim świecie my żyjemy?! – denerwuje się pan Paweł. – Przecież mamy prawomocny wyrok sądu administracyjnego potwierdzający prawo żony do świadczenia – dodaje.

  W portalu internetowym Wykluczeni Opiekunowie Dorosłych Osób Niepełnosprawnych można przeczytać wiele skarg na urzędników. „Dziś mija 14. dzień od złożenia wniosku. […] Dzwonię do nich […], a oni, że mam czekać cierpliwie… No tak, w końcu jestem prawie rok bez pieniędzy, więc co tam, mogę czekać dalej” – pisze opiekun osoby niepełnosprawnej z Poznania.

  Inny internauta skarży się na „przesłuchanie”, któremu został poddany po złożeniu wniosków o przywrócenie świadczeń oraz wypłatę zaległych. „Jakie znaczenie dla urzędnika ma stan mojego zdrowia […] jak również wysokość dochodów, skoro chodzi tylko o zwrot nabytych wcześniej świadczeń i fakt sprawowania opieki przy bezterminowych orzeczeniach [o niepełnosprawności]?” – zauważa. Inna internautka z Lubuskiego wspomina o tym, że była wypytywana nawet o wysokość czynszu i opłat za energię. Dodaje rozczarowana, że pieniędzy do tej pory nie dostała.
 • ~młody
  (2014-05-31 19:27)
  Korwin leczyć sie razem z Palinkontem u znachorki w POLSACJE to może jeszcze ludzie bedą
 • ~Gościówka
  (2014-06-01 19:21)
  Dla `emeryta: pełna lista tych niby to lekarzy jest na stronie Faktów i Mitów. Dostępna dla każdego bez logowania.
 • ~MONCIK
  (2014-06-01 11:55)
  Pani Korwin jak można chwalić Jaruzelskiego że to dobry żołnierz jak on po lasach mordował żołnierzy ARMI KRAIOWEJ co chcieli być niezależni od KOMUNY
 • ~piąteczek z pisu
  (2014-06-01 08:42)
  Nóżki :) a ile ma cm ?
 • ~ROBSON
  (2014-06-01 08:28)
  Dlaczego nie puszczasz wyjaśnieni w sprawie zastrzelenia w majowym PRZEWROCIE?
 • ~robson
  (2014-06-01 08:23)
  Można nie lubic KORWINA ,ale jak załatwił redaktorka z SE.,na temat kto był ZBRODNIARZEMi kto dał rozkaz STRZELANIA . Dopiero nie do uczonemu z SE KOPARY OPADŁY.
 • ~nawiedzony
  (2014-05-31 19:55)
  mam karnister święconej wody zakładam klinike lecze wszystkie choroby szukam wspólnika z portretem jpn może być i pomnik / szybsze leczenie/
 • ~agent T.
  (2014-05-31 14:46)
  Korwin-Mikke zabiera do Brukseli najpotrzebniejsze rzeczy ? Dobrze by było aby troszkę potrenował w Kraju, że się w PE nie zbłażnić. Hi, hi, hi !
 • ~Dama Pik
  (2014-05-31 14:58)
  COFAMY SIĘ DO ŚREDNIOWIECZA jeśli chodzi o lekarzy
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.