• ~Debil
    (2014-01-11 09:18)
    Widzicie coś złego w zatrzymaniu gender ? może sami zboczeńcy swoich synków w sukienki ubieracie!
  • ~viki
    (2014-01-11 10:14)
    Ja proponuje OBOWIAZKOWE WYKUPIENIE BLOCZKOW MANDATOWYCH i OBOWIAZEK ich wozenia w SAMOCHODZIE , a takze, OBOWIAZKOWE WYPISANIE SOBIE MANDATU przy kazdym wykroczeniu drogowym, a nasteonie - oplaceniu mandatu w kiosku RUCHU. NIEWYPISANIE MANDATU po raz pierwszy skutkowaloby odebraniem prawa jazdy na rok, po raz drugi - na 2 lata, a po raz trzeci - odebraniem samochodu.

    To, czy kierowca wypisuje sobie mandat od razu po wykroczeniu, kontrolowalyby
    "lotne brygady PO".
  • ~viki
    (2014-01-11 10:14)
    Ja proponuje OBOWIAZKOWE WYKUPIENIE BLOCZKOW MANDATOWYCH i OBOWIAZEK ich wozenia w SAMOCHODZIE , a takze, OBOWIAZKOWE WYPISANIE SOBIE MANDATU przy kazdym wykroczeniu drogowym, a nasteonie - oplaceniu mandatu w kiosku RUCHU. NIEWYPISANIE MANDATU po raz pierwszy skutkowaloby odebraniem prawa jazdy na rok, po raz drugi - na 2 lata, a po raz trzeci - odebraniem samochodu.

    To, czy kierowca wypisuje sobie mandat od razu po wykroczeniu, kontrolowalyby
    "lotne brygady PO".
  • ~Maja
    (2014-01-11 10:24)
    Fundacja WOŚP:

    Sprawozdanie finansowe za 2008
    XVI finału przyniósł fundacji ponad 33,7 mln, a inne źródła 8,1 mln.
    W tym roku fundacja na zaopatrzenie rzeczowe placówek służby zdrowia i grup ratownictwa wydała tylko 24,1 mln zł. Na koncert Przystanek Woodstock wyłożyła 1,9 mln (czyli aż 5,6% zebranych środków podczas finału).

    W 2008 r fundacja poniosła stratę finansową w wysokości 1,6 mln zł na sprzedaży jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. Chciało się zainwestować ale się nie udało.
    strata 1,6 mln = 4,7% środków zebranych podczas 16 finału WOŚP.

    Sprawozdanie finansowe za 2009
    XVII finału przyniósł fundacji ponad 42 mln, a inne źródła 12,3 mln.
    W tym roku fundacja na zaopatrzenie placówek służby zdrowia i grup ratownictwa, hospicja i pomoc indywidualną wydała tylko 26,1 mln zł. Na Przystanek Woodstock wyłożyła 2,6 mln (czyli aż 6,1% zebranych środków podczas finału).

    W 2009 r fundacja poniosła stratę finansową w wysokości 3 mln zł wynikającą z ujemnych różnic kursów. Co to znaczy? Fundacja zamieniła złotówki na waluty najprawdopodobniej w celu zarobienia.
    strata 3 mln = 7,1% środków zebranych podczas 17 finału WOŚP.

    Na koniec roku 2009 na kontach fundacji pozostało 32 mln zł i była to o 11 mln zł więc niż w 2008 roku.
    W jakim celu fundacja zatrzymuje tak duże kwoty pieniędzy?

    Sprawozdanie finansowe za 2010
    XVIII finału przyniósł fundacji prawie 43mln, a inne źródła 15,4 mln.

    W 2010 r fundacja poniosła stratę finansową w wysokości 1,5 mln zł wynikającą z ujemnych różnic kursów. Czyli powtórka z rozrywki z 2009r.
    strata 1,5 mln = 3,5% środków zebranych podczas 18 finału WOŚP.

    A na “działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego” fundacja wydała aż 4,8 mln zł. W tym roku sprawozdanie finansowe fundacji zmieniło formę. Nie wyszczególnia się kwoty jaką fundacja wykłada na organizację Przystanku Woodstock. Zakładam jednak, że w tej kwocie znajduje się koszt organizacji tej imprezy.

    Sprawozdanie finansowe za 2011
    Na dziań 31.12.2010r. na kontach i w kasie fundacja miała 32 mln (i to przed wielkim finałem).
    Po co fundacji taka ogromna kupa pieniędzy? Dlaczego nie zakupiła za nie urządzeń do szpitali? Rozumiem, ze każda instytucja musi mieć rezerwę finansową zapewniającą jej funkcjonowanie ale po co fundacji prowadzącej działalność charytatywną rezerwa takiej wielkości?

    Na koniec 2011r. na kontach i w kasie fundacja miała 34,7 mln w tym na kontach 25,7 mln. Co oznacza, że w kasie WOŚP przechowywał 9 mln. Ciekawe nieprawdaż?
    Jeśli na myśl przyszło Ci, że fundacja potrzebowała takich środków w kasie na zorganizowanie finału to nie trafiłeś. Organizacja finału kosztowała 1,8 mln zł. Więc w jakim celu fundacja potrzebowała kwoty 9 mln w kasie?

    W bilansie możemy przeczytać, że fundacją zebrała ponad 59 mln zł, a na realizacje działać statutowych wydała tylko 49 mln zł.
    Z tych 49 mln na “zaopatrzenie placówek medycznych i pomoc medyczną” fundacja wyłożyła tylko 38 mln zł.
    A na “działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego” fundacja wydała aż 6 mln zł. W tej kwocie najprawdopodobniej jest również koszt organizacji Przystanku Woodstock.

    Koszty administracyjne wyniosły aż 12,5 mln zł.
    W 2011r fundacja zakupiła nieruchomości za kwotę ponad 8 mln zł.

    PODSUMOWANIE:
    - w latach 2008-2011 z powodu błędnych decyzji finansowych fundacja poniosła straty w wysokości 6,1 mln zł,
    - od początku 2008 do końca 2011r aktywa fundacji zwiększyły się o 23,4 mln zł,
    - na koniec 2011r. aktywa fundacji wynosiły 55,7 mln i były większe niż przychody z XIX finału WOŚP,
    - na koniec roku 2011 na kontach i w kasie fundacji znajdowały się kwota 34,7 mln zł,

    Wnioski:
    W ciągu ostatnich lat fundacja zgromadziła ogromny majątek i posiada niczym nieuzasadnione ogromne rezerwy finansowe.
    Złe zarządzanie doprowadziło do bardzo dużej straty finansowej (6,1 mln).
    Fundacja jest droga i nieefektywna.
  • ~Nie daje na WOŚP daje na CARITAS
    (2014-01-11 10:28)
    Jutro nie daję na WOŚP bo nie lubię Owsiaka dlatego, że miesza się do polityki.
    Czy Owsiak popiera genderystów i innych dewiantów ?
  • ~jaśko
    (2014-01-11 10:53)
    durni ci unas dostatek to dlaczego telewizja ich pokazuje wywiady przeprowadza żeby naród wiedział jaki jest kierunek rozwoju ciemnota dupolistwo zacofanie i tak trzymać aleluja i do kościoła
  • ~Mądry
    (2014-01-11 12:01)
    Do "Debil" Chłopców w sukienki ubierają dopiero w seminariach duchownych!
  • ~sowa
    (2014-01-11 12:02)
    Alkomaty to pic na wode fotomontaż,a może Tuskowi producenci obiecali zegarek za 17 tys.zł.?
  • ~sowa
    (2014-01-11 12:05)
    Gender to ideolodia marksistowska,którą należy zwalczaczać ,nasze dzieci powinniśmy chronić przed wszelkiej maści dewiantami!
  • ~sowa
    (2014-01-11 12:09)
    dopóki urzędy skarbowe i prokuratura nie prześwietlą fundacji Owsiaka,nie damy nawet grosza!
  • ~gral
    (2014-01-11 12:26)
    p.Kema to osoba ktora nie liczy sie z panstwem ze spoleczenstwem dla tej osoby jedyny cel jak podlizac sie kosciolowi .Nie moge pojac jak mozna byc tak durnym by byc na uslugach kosciola przeciez to nie ma nic wspiolnego Bogiem
  • ~wer
    (2014-01-11 12:31)
    GENDER - to ŚWIŃSTWO wobec DZIECI i robienie z nich DURNI - a tusk to ZGNIŁA KANALIA nie warta uwagi
  • ~pol
    (2014-01-11 12:34)
    alkomaty to PRZYKRYWKA - tusk bierze się za GRABIERZ LASÓW - gender ma służyć dalszemu PODZIAŁOWI NARODU
  • ~fog
    (2014-01-11 12:58)
    czy to jest normale aby faceci chodzili w sukienkach I co najdziwniejsze ci przebierancy gadaja o gender smiac sie z tych durniow.
  • ~OKu
    (2014-01-11 14:02)
    No to jednak potwierdza się, że Kaczyński nawet jeśli milczy, to milczy nienawistnie !!!
  • ~gość
    (2014-01-11 17:24)
    Polska "Armia Zbawienia". Orkiestry brak.
  • ~owa
    (2014-01-11 21:49)
    LMAO
  • ~grzmotyl
    (2014-01-12 00:09)
    maja dalas czadu , az mozna by bylo pomyslec ze mialas nadzieje za moze tusk tego poczyta i cos zrozumie i cos wtedy zmieni , hehehe
  • ~m
    (2014-01-12 09:28)
    Znów jakaś zgraja "szczęśliwym" trafem,
    Bez głów, bez planów, za to z rozmachem,
    Do żłoba toczy swe tłuste cielska...,
    Oto Platforma, Obywatelska !
    Przed sądem złodziej śmiało ucieka,
    Od dziś korupcja "prawem" "człowieka",
    Nareszcie wszystko wraca do normy !
    Więc podziękujmy "ludziom" Platformy !
  • ~J-23
    (2014-01-12 09:51)
    a premier Rumunii siedzi w mamże