Reklama
Warszawa
Reklama

Kaczyński obiecał kopalnie złota, a Kopacz znalazła inwestora. MEMY DNIA

14 stycznia 2015, 15:54
Prezes Kaczyński pojechał na Śląsk wspierać górników.rCo im obiecał?
Prezes Kaczyński pojechał na Śląsk wspierać górników.rCo im obiecał? / Facebook
Co obiecuje górnikom Jarosław Kaczyński, jakiego inwestora znalazła Ewa Kopacz, jaka kara czeka madryckie trio i kto chce uratować śląskie kopalnie? Oto najlepsze memy dnia.
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(22)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • adelaide
  2015-01-14 20:29:11
  ` Janusz Antoni Lewandowski (ur. 13 czerwca 1951 w Lublinie) – polski ekonomista i polityk, od 2010 do 2014 komisarz europejski ds. programowania finansowego i budżetu w KE, zna się na rzeczy ale teraz, przed wyborami plecie to co pasuje, Donaldowi Tuskowi, konkurentom gospodarczym Polski z UE, Kopacz i jej rządowi z POWSI-PSL !
  Był przecież Lewandowski, ministrem przekształceń własnościowych, w rządach Jana Krzysztofa Bieleckiego (1990–1991) i Hanny Suchockiej (1992–1993). Uruchomił giełdę i opracował Program Powszechnej Prywatyzacji. Miał więc możliwość zreorganizować zarząd polską energetyką i polskimi kopalniami.


  Nie uczynił tego a więc teraz, zamiast popierać likwidację polskiego górnictwa, niech cicho siedzi albo niech pomoże w restrukturyzacji i reorganizacji, w uratowaniu polskiego górnictwa i energetyki...!!!


  Liderzy PO, widząc autentyczny gniew górników i ich determinację, dostali cykora i chcą ich zmiękczyć, napuszczając na nich Polaków spoza Śląska, pracowników innych branż, oraz skłócając ich ze związkami zawodowymi, wymyślając różne insynuacje i brednie, czego dowodem jest pokrętna wypowiedź doradcy Kopacz i kłamliwe, bezczelne wywody
  i insynuacje Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO Rafała Grupińskiego oraz kilku innych, "etatowych pyskaczy" z PO.

  Kopacz i jej rząd chcą poróżnić górników z ich związkami zawodowymi, które ich reprezentują, oraz górników i górnicze związki zawodowe z Polakami, rozumując, że negocjując bez związków zawodowych, bez ich doświadczonych doradców, napuściwszy na nich, Polaków, którzy nie mają nic wspólnego z górnictwem, łatwiej i prędzej, oszwabią górników i przeprowadzą w Sejmie swoje niecne plany, bezwzględnego, natychmiastowego, zamknięcia wytypowanych kopalń ...!!!

  Sławomir Nitras, doradca Kopacz, jasno i wyraźnie stwierdził, że "(...) chodzi o (...) realizację reformy w b r e w
  z w i ą z k o m z a w o d o w y m " !

  Kopacz sili się jak może i chciała by pewnie uchodzić za "polskąThatcher" ale Kopacz to tylko kopacz - nie jest, i nigdy nie będzie "Żelazną Damą " jak nazywano byłą, słynną, wybitną, brytyjską premier Margaret Hildę Thatcher - to nie ten poziom.

  Tego doradcę Nitrasa, jak i innych, durnych ekspertów, i wszystkich innych, którzy plotą o nierentowności kopalń, i domagają się likwidacji, polskiego górnictwa węglowego oraz prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza należy dać do przeszkolenia praktycznego, górnikom kopalń, wytypowanych przez Kopacz do zamknięcia. Aby zdobywając praktyczne umiejętności i konkretną wiedzę, w ramach szkolenia, zrozumieli pracę górników i ich przywiązanie do kopalni, ktorą nazywają swoją "matką i żywicielką" etc. dadzą im jaką robotę na dole, na przodku, urzędasy pofedrują tam z pół roku, to przestaną się wymądrzać.

  Musimy pamiętać, że węgiel to nasze "czarne złoto", dlatego kopalnie, być może należy sprywatyzować, być może połączyć organizacyjnie z energetyką ale przede wszystkim, koniecznie należy zreorganizować ich zarządzanie.

  Zarządzającym, należy dobrze płacić ale za wyniki, za dobrą robotę a nie za to, że siedzą za biurkami. Zamknąć należy kopalnię dopiero wtedy, gdy już węgla w niej nie ma.

  Nie powinien rząd straszyć górników Unią Europejską, tylko opracować plan restrukturyzacji i reorganizacji, szczególnie zarządzania kopalń i energetyki, przedstawić to w UE i wynegocjować poparcie KE, dla tych działań. Rząd musi powrócić do Komisji trójstronnej, wszelkie zmiany musi konsultować z pracownikami, w tym przypadku z górnikami i reprezentującymi ich związkami zawodowymi a nie narzucać zmian górnikom, informując ich o tych, żywotnych dla nich zmianach, dopiero gdy są one już w Sejmie. Rząd nie powinien napuszczać Polaków na górników ...!!!  Pamiętajmy, że nawet Szef MSZ, Grzegorz Schetyna, przypomina teraz, słowa Donalda Tuska, dzisiaj przewodniczącego Rady Europejskiej, który, z fotela premiera polskiego rządu, umknął na ciepłą posadkę w Brukseli (Jak podkreślił brytyjski polityk Nigel Farage z frakcji Europa Wolności i Demokracji, Tusk obiecywał, że imigranci będą wracać do Polski, tymczasem od 2004 r. Polska straciła 2 miliony ludzi. A sam Donald Tusk jest najnowszym polskim imigrantem, który w Polsce miał 60 tys. euro rocznie a teraz, na emigracji ma 300 tys. Trzeba dodać, bo brytyjski polityk tego nie rzekł, że Donald Tusk, sam emigrant, który sobie załatwił na emigracji wynagrodzenie pięciokrotnie większe niż miał w Polsce jako premier o polskich emigrantów nie zadbał). Schetyna przypomina, że Donald Tusk będąć premierem polskiego rządu obiecał, że kopalnie nigdy na Śląsku zamykane nie będą ...!!!

  Pamiętajmy też, że to strona rządowa, wcześniej rząd Donalda Tuska a teraz rząd Kopacz po chamsku, obraźliwie traktują górników i związki zawodowe, które ich reprezentują ...!!!

  Oto jaka jest kultura negocjacji rządu POWSI-PSL. Tak negocjuje rząd. Minister o związkowcach: Niech spier…lają

  „Niech spier…lają”, „suwnicowi”, „dziady”, „pajace” – takimi słowami określają rządzący reprezentujących górników, przedstawicieli związków zawodowych, z którymi siadają do stołu rozmów. Dziennikarze ujanili to z zapisów z taśm, które ujawniają taktykę negocjacyjną rządu PO-PSL.
  Negocjatorzy Kopacz i jej rządu, obrazili górników nazywając ich „pajacami”. Jednak słowo „pajace”, to nic wobec tego, jak w prywatnych rozmowach politycy rządzacej koalicji, wyrażają się o związkowcach. Taśmy nagrane w restauracji "Sowa i Przyjaciele" nie pozostawiają złudzeń.
  Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski rozmawia z lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem.Oto fragment nagranego dialogu:Gawłowski: „Maciek [minister środowiska Maciej Grabowski] do mnie mówi: chodź ze mną na spot­kanie ze związkami zawodowymi. Pytam: chcesz mieć dobre spotkanie czy zje…ne? On mówi: no nie, no, raczej dobre. Ja mówię: To idź sam! Tak, kurde, to jest – powiem to uczciwie – co nowy minister, jest spotkanie ze związkami i ja tam jestem. Po ch... ja tam mam iść po raz czwarty!
  Wawrzynowicz: Kwiatek do kożucha. Cztery godziny pier...lenia o niczym.
  Gawłowski: O niczym. Beznadziejne pensje, beznadziejne coś tam, skargi – niech spier...lają!
  Podobną pogardę prezentują również Sławomir Nowak (b. minister transportu), Andrzej Parafianowicz (b. wiceminister finansów) i Dariusz Zawadka (b. szef GROM-u zasiadający we władzach PERN). Panowie rozmawiają m.in. o organizacji państwowych spółek. Nagle temat schodzi na przedstawicieli związkowców w radach nadzorczych i zarządach państwowych spółek. Ten stan rzeczy im się nie podoba, a Andrzej Parafianowicz namawia nawet do zmiany ustawy.
  – Te ustawy trzeba by zmienić. To jest absurdalne, coś, co miało 25 lat temu może jakąś tam wartość. Patrzę na tych dziadów. Siedzi rada pracownicza i k…a przedstawia jakieś cyferki – twierdzi Parafianowicz. Dalej dodaje: – K…a, siedzi ci na radzie nadzorczej suwnicowy z zakładu w Lesku i co wy tu, towarzyszu prezesie, pier…cie. Myślimy dwie duże banie w Morzu Północnym wiercić. Nie, nie, nie, bo wczasy pod gruszą, dzieci – drwi Parafianowicz. Określenie „suwnicowy” wraca na końcu rozmowy. – Suwnicowy, który wskaże ci kierunki rozwoju przedsiębiorstwa. Bo on wie, bo on w linii pracuje – peroruje Parafianowicz. Jego słowa uzupełnia Sławomir Nowak. – On się najlepiej zna. Bo wy to nigdy nie byliście tam na dole – podśmiewuje się Nowak.

  Rząd POWSI-PSL, od kilku lat pokazuje, że nie zależy mu na dialogu społecznym. – Związki zawodowe i strona społeczna są traktowane, jak by ich w ogóle nie było. Komisja trójstronna nie funkcjonuje. Ministrowie wszystkich traktują z góry i nie chcą żadnego konsensusu.
  0
 • cogito ergo sum
  2015-01-14 23:40:42
  Miec poparcie Rydzyka + hordy jego mocherow

  Miec cala machine propagandowa TVPiS dla siebie

  Miec wszystkie bilbordy dla siebie

  Miec 96 zwlok z katastrofy smolenskiej + poklony + kleczenie przed trumnami na plycie lotniska + transmisja

  I kolejki przed Palacem Prezydenckim + transmisja

  Miec wjazd z braciszkiem na Wawel + sprawe przyklepal sam ojciec Kamerdyner + eskorta czarnych watykanczykow z gornej polki + transmisja

  I fotki Marty Obolalej w najsmutniejszych minach, jak z katalogu najlepszej firmy pogrzebowej swiata + miny jej aktualnego - tez super:)

  Miec zlot oszolomstwa w Warszawie. / Popieluszko / + transmisja

  Miec okulary na nosie i pianino w tle - odezwa do Narodu + transmisja

  Polowa Polski zalana woda, placz podtopionych polglowkow, ktorzy sie na poniemieckich polderach pobudowali, przerwane waly przeciwpowodziowe, kleczaca niewiasta przed wyrwa + transmisja…/ super przekaz medialny, na marginesie…!/

  …Ta dziewczynka obok mnie, przy urnie wyborczej - to moja wnusia jest…chyba….+ ta mloda niewiasta obok mnie – to moja siostrzenica jest….chyba…. + transmisja

  I WZIAC I PRZEGRAC WYBORY???!!!

  TO CO SIE MUSI NA SWIECIE ZDARZYC, ZEBYSCIE COKOLWIEK WYGRALI, PISIAKI??!! JUZ NIE MOWIE O JAKIS WYBORACH…

  Zebyscie chociaz kwiatka na strzelnicy odpustowej wygrali, albo chociaz kwiatka doniczkowego!!!

  Wy PiSiaki, naprawde macie talent do psucia wszystkiego i przegrywania 100% wygranych sytuacji.

  I sami widzicie, jak was Narod nie cierpi i nie znosi, a juz w szczegolnosci waszego guru - Jaroslawa Toksycznego .
  On i jego brat urodzili sie juz pod przegrana gwiazda.
  Ich wyraz twarzy mowi / mowil wszystko…. Dwa smutasy…..Dla wyznawcow sekty KK akurat wystarczajacy bohaterowie…..

  Dajcie sobie juz sianka.Zadne normalne spoleczenstwo nie da wam wladzy do reki. Nigdy!!!

  A ze sobie teraz troszke poplujecie na wszystkich i wszystko? Takie wasze prawo - to mozecie do woli.

  I Z WIENCAMI TEZ SOBIE MOZECIE POLATAC - OD PALACU NAMIESTNIKOWSKIEGO DO WAWELU .I Z POWROTEM.
  I NIE 10 KAZDEGO MIESIACA, ALE CODZIENNIE.
  AZ WAM OBRZYDNIE. AZ WAM TO JUZ USZAMI BEDZIE WYCHODZIC. TAK JAK WASZ GURU I JEGO POMYSLY.
  0
 • kajot551
  2015-01-15 06:04:22
  MAFIA PO POTRZEBUJE OPROCZ MEDIOW PRORZADOWYCH TAKZE PSIAKOW SLEPYCH NA JAKOSC RZADZENIA I WYSYP AFERZYSTOW IGNORANTOW NIEUKOW ZLODZIEJI
  0
 • warszawiak
  2015-01-15 08:26:54
  Konkubina Gosiewska ich odwiedzila z bigosem i podziwiala
  pomstujac na premier Kopacz ! popijajac wodeczke + piwko
  0
 • słuchacz
  2015-01-14 17:14:46
  stan psychiczny tego człowieka pogarsza się z przemówienia na przemówienie.
  0
 • romank
  2015-01-14 19:51:45
  dajcie zdjecie pieknej merkel,zeby mozna bylo cos porownac
  0
 • Adler
  2015-01-14 19:06:45
  Wreszcie pokazujecie Ojca Inkasenta! Coś go ostatnio było mało, a dzień bez Rydzyka - to dzień stracony! Moja stara mówi, że jestem skończony matoł; popatrzę na tego Przyszłego Świętego i Patrona Naszej Ojczyzny - i od razu czuję się lepiej! Są jednak większe głupki ode mnie! Nie przejmuj się Ludu Smoleński : tępota tego zboka nie przeszkodzi w przyszłości wynieść go na ołtarze! Kościół nie lubi takich, którzy za dużo myślą!
  0
 • tiko
  2015-01-15 08:49:15
  TO NIC INNEGO TYLKO CELOWE BREDNIE PLATFORMIANE. P.O. MATOŁÓW.
  0
 • Jolanta
  2015-01-14 19:34:58
  Co moze niemiecka gazeta dla polakow madrego napisac? NIC!!!
  0
 • elf
  2015-01-15 21:02:40
  Kłamca Kłamczyński.
  0
 • analityk
  2015-01-14 21:37:57
  Przecież ten kurdupel jest także odpowiedzialny za górnictwo. A teraz popiera górników to jest czysta hipokryzja. Te stary rewolucjonista uważa, że ciemny lud wszystko kupi
  0
 • a MANNEKEN PIS pisia codziennie
  2015-01-14 21:38:48
  wielu powinno zostać w Polsce, żeby nie ośmieszać Polski za granicą.
  Prosto mówiąc - Mikuś, dla dobra Polski zostań w Polsce!
  0
 • SKORSKI 13
  2015-01-15 08:55:52
  A TO BARDZO CIEKAWE CZEMU ZAWSZE PROTESTUJĄCY KRZYCZĄ ZAWSZE ZŁODZIEJE ? RZĄDZĄCY NIGDY NIE OBRAŻAJĄ SIĘ NA TE WYZWISKO DLACZEGO???.
  0
 • konserwatysta
  2015-01-14 21:54:33
  Nie wiedziałem, że premierem Polski jest Kaczyński!
  0
 • lisowczyk
  2015-01-14 23:03:48
  ta pani jest w stanie znależć takiego inwestora , jakiego znalazł jej pryncypał Tusk dla Stoczni Szczecińskiej - arabskiego , znalazł go w internecie i do tej pory ten arabski inwestor nie pojawił się na polskiej ziemi choć minęło 5 lat , a po stoczni została kupa złomu. Innym zaś przypominam , że Kaczyński nie jest premierem od 8 lat , to państwo nierządu jest od 8 lat pod butem Platformy Nieobywatelskiej - sami żeście ją do tego wybrali. I zapewne wielu z was na tą partię znowu zagłosuje.
  Polak nawet po szkodzie nie jest mądry. Oczywiście , nie ma reguły bez wyjątku.
  Pozdrawiam adelaide - tak trzymać.
  0
 • duda idzie sladem prezia
  2015-01-14 23:10:19
  Wzór cnót wszelakich Duda i Kaczynski

  Jest wzorem prawdomówności, o czym wszyscy mogli się przekonać, gdy obiecywał/zapewniał:

  Nie będę premierem gdy mój brat będzie prezydentem (jest to tzw "obietnica opóźniona" - premier dotrzymał jej dopiero 21.10.2007)
  Nie będzie koalicji z Samoobroną
  Nie podniesiemy akcyzy na paliwo
  Wybudujemy 3 miliony mieszkań
  Wprowadzimy niższe podatki
  Wprowadzimy tanie państwo i redukcję administracji
  Marcinkiewicz - premieemr na całą kadencję
  Afera billboardowa
  Chcemy koalicji z PO
  PO jest w koalicji z SLD
  Nie będzie TKMu
  Teczkaprezesa jest sfałszowana
  W rządzie nie będzie przestępców!
  Byli szefowie dyplomacji byli na usługach KGB
  Wycofamy wojsko polskie z Iraku
  Kler nie ma wpływu na politykę PiS
  Prowadzimy politykę zagraniczną dla dobra Polski
  Obniżymy składki na ZUS
  Zrezygnuję z przewodniczenia PiS, jeśli nie wygramy wyborów.

  Wdzięczny naród nadał mu w związku z powyższym przydomek "Jadosław Kłamczyński".
  0
 • stan
  2015-01-14 23:26:05
  Kopacz inwestora miała ok.3 lat.W KWK Brzeszcze wpakowano ok.160 mil.na modernizację i remonty.Następnie wstrzymuje się sprzedaż węgla i otwarcie pola pożarowego i nakazuje się zmniejszenie wydobycia. Kopalnia która niesprzedaje węgla musi być deficytowa .Niedługo zoostaniemy poinformowani że nasz rząd znalaz inwestora,kopalnia do likwidacji to inwestor zabierze ją za przysłowiową złotówkę,rząd ogłosi sukces źe zachował część miejsc pracy .Oczywiście inwestorem przypadkiem będzie jakiś koleś z PO.Zapomniałem o tysiącach ton miału węg.dobrej jakości na zwałach.
  0
 • 7407771 Sw. torjca
  2015-01-15 12:42:16
  A no tak mialem taki sen proroczy najpierw ogladalem to w realu w srodkach przekazu i pozniej mi sie przysnilo jak zjawa ze on ten prezes PIsu pojechal do gornikow i im obiecal zlota gory bez pokrycia , tak mi sie snilo , i oni poczuli to jako smak false i doszlo do drugiego Majdanu , jak mi sie to snilo Aniolowi Przymierza 77771 ze az sie spocilem ze strachu i sie obudzilem i pomyslalem sobie O MOJ PANIEczy to jawa czy sen .Jezeli to sie speawdzi to Bozia wynagrodzi juz odpowiednio takich za czyny i namowienia , juz wiem czym Dniem sadu ostatecznego czyli ta data na Planecie ziemia 14 maj 2018 rok , ojjjj zeby to niebylo wrealu przez tych co wykonuja czarna prace dla czarnego chleba , wszystkiemu tez sie przyglada Matka Boska Fatimska , i snila mi sie ze moje przymierze bedzie nadaremne , czy do tego dazycie tam na slasku ?
  0
 • antyMOnia
  2015-01-15 20:30:03
  Zabawne jak POmatoły biorą te memy na POważnie i się tu plują, ale jak ktoś dał się tresować przez szkło kontaktowe, to takie efekty.
  0
 • do: warszawiak
  2015-01-15 20:23:53
  A nie jesteś zazdrosny o swoją konkubinę?
  0
 • realista
  2015-01-16 10:53:33
  Powiem tak, jak mówi posełka Kępa. gdyby prezes wybudował kopalnię złota to po niedługim czasie też zajdzie konieczność dopłacania do INTERESU. takich mamy ŚWIATŁYCH Państwowych pożal się BOŻE MENADŻERÓW. Co w łapcie wezmą to co się DZIEJE? S...LĄ. Ale ONI są USTAWIENI, ODPRAWY i o to DURNIE CHODZI.
  0
 • ~tiko
  2015-01-27 20:55:05
  BIEDNY CHORY MOHEROWY PISIOR
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama