Reklama
Warszawa
Reklama

Cudowne expose Kopacz i pojednanie Tuska z Kaczyńskim. MEMY TYGODNIA

4 października 2014, 09:10
Expose Ewy Kopacz składało się z wielu obietnic. Co i komu obiecała pani premier? / Facebook
Pełne cudów expose Ewy Kopacz, niepodziewany uścisk dłoni Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska i kazirodcze teorie Jana Hartmana. Zobacz z czego śmiał się Internet w minionym tygodniu.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(14)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • bobik
  2014-10-04 15:18:19
  szmata
  0
 • adelaide
  2014-10-04 09:19:05
  . Na jaw wyszła kłopotliwa dla Donalda Tuska i rządu POWSI-PSL, prawda. Sprawa pancernej brzozy sie rypła...


  Niezależne media podają, że polska prokuratura, dysponuje ekspertyzą, wykluczającą, aby polski, rządowy Tu-154M Lux (101) uderzył w "pancerną" brzozę. Dokument ten, został jednak nie wiadomo dlaczego, utajniony.
  Jest to ekspertyza oparta na badaniu tzw. polskiej czarnej skrzynki (ATM-QAR), wykonana wkrótce po katastrofie smoleńskiej (już w kwietniu 2010 r.) i znajdująca się w posiadaniu prokuratury, która jednoznacznie przeczy, ustaleniom Tatiany Anodiny i komisji Millera.

  To ekspertyza techniczna zatytułowana „Deszyfracja i analiza danych z pokładowych rejestratorów parametrów samolotu Tu-154M nr boczny 101 Sił Powietrznych RP, który uległ katastrofie 10 kwietnia 2010 r.”. Wpłynęła ona do prokuratury wojskowej w lipcu 2011 r. i według informacji „GP” znajduje się w tomie nr 203 akt śledztwa smoleńskiego.


  W ekspertyzie – sporządzonej przez producenta tzw. polskiej czarnej skrzynki w tupolewie, firmę ATM – kluczowy jest załącznik nr 3, noszący nazwę „Tabela odtworzonych wartości wysokości lotu i odległości od początku pasa trzech ostatnich minut zapisu”. Zawarte są w nim dane pozwalające na odtworzenie ostatnich sekund lotu, a więc wysokość Tu-154 w odniesieniu do poziomu początku pasa startowego (położonego, przypomnijmy, 255 m nad poziomem morza) oraz odległość samolotu od początku pasa startowego.


  Na jakiej wysokości, według ekspertyzy ATM, był w momencie rzekomego zderzenia się z brzozą polski tupolew? W dokumencie można przeczytać, że w odległości 928 m od progu pasa samolot leciał na wysokości 4 m nad progiem pasa (czyli 259 m n.p.m.), a w odległości 849 m od progu pasa znajdował się już na poziomie 7 m nad progiem pasa (czyli 262 m n.p.m.). Brzoza smoleńska, co stwierdza raport MAK, rosła tymczasem w odległości 855 m od progu pasa startowego i – uwaga – na wysokości 248 m n.p.m. Oznacza to, że według ekspertyzy ATM samolot w chwili rzekomego zderzenia się z „pancernym” drzewem leciał na wysokości od 11 do 14 m nad powierzchnią gruntu! W żaden sposób nie mógł więc zderzyć się z brzozą, która – zgodnie z ustaleniami MAK i komisji Millera – została uszkodzona na wysokości około 5 m nad ziemią.

  Dane z UKRYWANEJ ekspertyzy ATM to jeden z ważniejszych dowodów na prawdziwość ustaleń ekspertów współpracujących z zespołem parlamentarnym pod kierownictwem Antoniego Macierewicza. Naukowcy ci od 2010 r. – na podstawie rozmaitych INNYCH badań i eksperymentów (m.in. analizy mechanicznych uszkodzeń skrzydła, badania zapisów komputera pokładowego itd.) – formułowali tezę, że to nie brzoza odpowiada za zniszczenie tupolewa.
  0
 • adelaide
  2014-10-04 09:21:02
  . Warto podkreślić, że ekspertyza ATM została oparta na odczycie JEDYNEGO oryginalnego rejestratora lotu znajdującego się w kwietniu 2010 r. w polskich rękach. Choć dokument od 15 lipca 2011 r. jest w aktach prokuratury wojskowej, śledczy nigdy nie wspomnieli publicznie o wnioskach, jakie można wyciągnąć z załącznika nr 3 do ekspertyzy.

  Opinia ATM jest też znana członkom komisji Millera, bo właśnie dla niej niedługo po katastrofie została sporządzona. Konkluzji, wypływających z danych znajdujących się w ekspertyzie, próżno jednak szukać w osławionym raporcie Millera. Co więcej – członkowie rządowej komisji podają publicznie informacje SPRZECZNE z liczbami zawartymi w opinii ATM. Kiedy w kwietniu 2013 r. grupa senatorów Prawa i Sprawiedliwości skierowała do Macieja Laska czternaście pytań dotyczących katastrofy smoleńskiej, odpowiedź na jedno z nich brzmiała: „Zderzenie z brzozą nastąpiło na wysokości około 1,1 m względem poziomu pasa startowego”.
  FAKTY SĄ WIĘC TAKIE, ŻE TAK Z DANYCH ZAWARTYCH W UTAJNIONEJ, I UKRYWANEJ, PROFESJONALNEJ, EKSPERTYZIE, ODCZYTU JEDYNEJ I NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ, POLSKIEJ, TZW. CZARNEJ SKRZYNKI, ZAINSTALOWANEJ W POLSKIM, RZĄDOWYM SAMOLOCIE, TU-154 M LUX (101), SPORZĄDZONEJ PRZEZ JEJ PRODUCENTA, FIRMĘ ATM, pt. „Tabela odtworzonych wartości wysokości lotu i odległości od początku pasa trzech ostatnich minut zapisu”, KTÓRE POZWALAJĄ NA ODTWORZENIE OSTATNICH SEKUND LOTU, A WIĘC TAKŻE WYSOKOŚCI LOTU W ODNIESIENIU DO POZIOMU POCZĄTKU PASA STARTOWEGO, (położonego, przypomnijmy, 255 m nad poziomem morza) oraz odległości samolotu od początku pasa startowego, KTÓRA TO EKSPERTYZA, OD 2011 ROKU ZNAJDUJE SIĘ W POSIADANIU POLSKIEJ PROKURATURY WOJSKOWEJ,


  JAK I NA PODSTAWIE CAŁKOWICIE NIEZALEŻNYCH, ROZMAITYCH, INNYCH BADAŃ I EKSPERYMENTÓW (m.in. analizy mechanicznych uszkodzeń skrzydła, badania zapisów komputera pokładowego itd.) PRZEPROWADZONYCH PRZEZ EKSPERTÓW, NAUKOWCÓW, SPECJALISTÓW, PROFESORÓW WYŻSZYCH UCZELNI, POLSKICH
  I ZGRANICZNYCH, współpracujących z zespołem parlamentarnym pod kierownictwem Antoniego Macierewicza,


  JASNO I JEDNOZNACZNIE WYNIKA, że 10 kwietnia 2010 r. polski,rządowy, samolot Tu-154 M LUX (101), przeleciał PRZYNAJMNIEJ KILKA METRÓW NAD, tzw. smoleńską, "pancerną" brzozą. – wynika z profesjonalnej ekspertyzy, która od 2011 r. znajduje się w posiadaniu prokuratury wojskowej. Do treści opinii dotarła „Gazeta Polska”.
  0
 • adelaide
  2014-10-04 23:15:07
  ...! Nowa premier jest nieudacznikiem i bankrutem; ma wprawdzie odłożone w gotówce 68 tys. zł oraz kilka tysięcy dolarów i euro, ale tak naprawdę, jest zadłużona po uszy. Wg złożonego oświadczenia, ma aż pięć kredytów na łączną sumę ponad 550 tys. zł. Do spłaty pozostało jej o ok. 100 tys. zł mniej.

  Poza tym, jej majątek, to toyota yaris z 2007 roku (wyceniona na 18,5 tys. zł) oraz skromne mieszkanie
  o powierzchni 43 metrów kwadratowych.


  Nowa premier, ma też szefa doradców, w osobie byłego ministra, Jacka Rostowskiwgo vel Jana Antony Vincent-Rostowskiego, posiadajacego podwójne obywatelstwo a więc zobowiązanego do lojalności wobec co najmniej dwóch państw.

  Co najmniej dwóch, bo oprócz lojalności wobec Polski i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, być może, jest także zobowiązany do lojalności wobec Federacji Rosyjskiej, gdyż był osobistym doradcą d/s makroekonomicznych, prezydenta Władimira Władimirowicza Putina, za jego pierwszej kadencji, na urzędzie prezydenta FR.


  Jacek Rostowski, były minister finansów, będzie szefem doradców nowej premier, Ewy Kopacz. Rostowskiego nie darzy sympatią, nawet prezydent Bronisław Komorowski, który publicznie krytykował wcześniejszy pomysł, aby uczynić go szefem MSZ w rządzie Kopacz. Rostowski był ministrem finansów w latach 2007–2013. W tym czasie zadłużenie Polski zwiększyło się o 357,4 mld zł.


  Ze względu choćby na powyższe fakty, niektórzy twierdzą, że Polska robi z siebie pośmiewisko i nie dba
  o własne bezpieczeństwo.


  Albowiem, na czele rządu stoi kobieta, której małżeństwo się rozpadło, która z finansowego, ba ze zwykłego, ludzkiego, punktu widzenia jest całkowitym nieudacznikiem. Jest zadłużona po uszy. W sytuacji, gdyby za rok straciła mandat poselski i nie znalazła pracy lub musiała pracować jak miliony Polek, za tysiąc parę złotych, to za niespłacanie kredytu, komornik zabrał by jej mieszkanie, a ona sama, została by, z wciąż potężnym długiem ...

  Jak by tego było mało, sprawując urząd szefa rządu, ma za doradcę wielopaństwowca, który, Bóg tylko wie, komu tak naprawdę służy, który sprawując urząd ministra finansów, przyczynił się do zwiększenia zadłużenia Polski, o co najmniej 357,4 mld zł.

  Coś takiego, nie mogłoby się zdarzyć w żadnym, innym, cywilizowanym kraju.

  W żadnym innym państwie, osoba o takim statusie rodzinnym i tak zadłużona nie mogła by sprawować urzędu szefa rządu a osoba zobowiązana do lojalności wobec kilku państw, nie mogłaby sprawować funkcji ministra czy szefa doradów premiera rządu.
  0
 • adelaide
  2014-10-04 09:27:10
  Donald T., zwany przez swoich Donkiem a przez polskich kibiców, nawet tych w jego rodzinnym mieście, ryżym matołem, uciekł do Brukseli - teraz, gdy NATO, w obliczu putinowskiej agresji, z Niemcami na czele, wystawiło Polskę do wiatru.

  Jeżeli nie pomogą nam Amerykanie, a na to się nie zanosi, to w razie agresji putinowskiej Rosji na Polskę, znów zostaniemy sami ...

  Na początku września głośno było o utworzeniu tzw. natowskiej szpicy, która miała być gwarancją bezpieczeństwa dla krajów bałtyckich i Polski w razie rosyjskiej agresji. Wystarczyło jednak kilka tygodni, żeby pojawiły się wątpliwości, co do sensu jej powstania. Jak podał niemiecki tygodnik „Der Spiegel”, z tego powodu doszło nawet do słownej utarczki między generałami NATO. Jednocześnie resort obrony Niemiec oświadczył, że nie ma wystarczającej ilości sprzętu, żeby program realizować.

  Uzyskanie gotowości bojowej tzw. szpicy NATO w ciągu 48 godzin jest nierealne – powiedział podczas spotkania 28 państw NATO, które odbyło się w połowie września w Wilnie, najwyższy rangą wojskowy USA generał Martin Dempsey. W opinii wojskowego, aby spełnić te warunki, żołnierze „będą musieli praktycznie spać w mundurach”. Swój sceptycyzm ws. szpicy wyrazili również szefowie innych sztabów.

  Wg niemieckiego tygodnika, doszło do ostrej wymiany zdań, między Dempseyem a głównodowodzącym NATO w Europie – Philipem Breedloveem. Breedloveem, miał stwierdzić, że swoją krytykę Dempsey powinien przedstawić raczej sekretarzowi stanu USA, Johnowi Kerryemu i ministrowi obrony Chuckowi Hagelowi. Bowiem to oni, zaakceptowali ten plan, podczas szczytu NATO W Walii. Chodzi o spotkanie z początku września, które odbywało się podczas rosyjskiej agresji na Ukrainę. Aby wzmocnić bezpieczeństwo członków Sojuszu Północnoatlantyckiego w Europie Środkowej i Wschodniej, postanowiono utworzyć wtedy tzw. szpicę. Siły szybkiego reagowania, liczące od 3 do 5 tys. żołnierzy. Mieliby oni, w ciągu od dwóch do pięciu dni, stawić się w jakimkolwiek z krajów NATO.

  Jednocześnie ministerstwo obrony Niemiec zakomunikowało, że nie jest w stanie w całości spełnić zobowiązań związanych z obroną krajów bałtyckich. Jak powiedziała w wywiadzie dla „Bild am Sonntag” szefowa resortu, Ursula von der Leyen, Bundeswehra ma problemy ze sprzętem. Zgodnie z ustaleniami, w razie potrzeby Berlin miałby w ciągu 180 dni dostarczyć m.in. 60 myśliwców Eurofighter Typhoon.
  Tymczasem, po inspekcji, wyniki której opublikowano 25 września, okazało się, że z 406 bojowych wozów piechoty Marder, sprawnie działa obecnie 280. Z 180 transporterów opancerzonych – tylko 70 pojazdów. Z 31 helikopterów Tiger natychmiast startować może tylko 10. Z 109 myśliwców Eurofighter – tylko 42. Wg min. von der Leyen, głównym problemem jest brak części zamiennych dla samolotów i śmigłowców lotnictwa marynarki wojennej.
  0
 • Podwawelski
  2014-10-04 10:54:33
  ... a ścieżki rowerowe będą poszerzone o 50%!!!
  0
 • ndf
  2014-10-04 09:55:11
  Obiecanki babuni Kopacz bez POkrycia w budżecie!
  0
 • adelaide
  2014-10-04 09:11:05
  Tusek i Kopacz chcieli zełgać i załgać a teraz udają, że chcieli odełgać ...!!! Chcieli sprowokować prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego aby na siłę wykazać jaki to On niby zatwardziały w nienawiści a jak im to nie wyszło to teraz na siłę odełgują i odwracają kota ogonem, że to niby Jego prowokacja była ...!!!
  0
 • adelaide
  2014-10-04 09:12:01
  A przecie wszyscy wiedzą, że to Donald Tusk, Donkiem zwany przez swoich a ryżym matołem, przez kibiców polskich, nawet w jego rodzinnym mieście, rozpętał w 2005 roku, po klęsce wyborczej, wojnę "polsko-polską" z Kaczyńskimi i PiS-em oraz ich wyborcami, sympatykami i zwolennikami, czyli milionami Polaków, potwierdzaną i wzmacnianą wielokrotnie m.inn. na Komitecie Wyborczym Bronisława Komorowskiuegoi w czasie wyborów prezydenckich. To Donald Tusk i jego sługusy w tym Niesiołowski, R a d u ś, Kopoacz i inni prowadzili bezpardonową wojnę z prezydentem Lechem Kaczyńskim, i obrażali Go w czasie Jego urzędowania jak i po Jego tragicznej śmierci .
  0
 • adelaide
  2014-10-04 09:13:24
  Teraz, te pierońskie sługusy gloryfikują Kopacz przyrównując ją do Angeli Merkel... Czy to znaczy, że tak samo jak Bundeskanzlerin Merkel, premier Kopacz, będzie szczeniotała przyjaźnie z Putinem i tak jak Merkel "sprzeda" Ukraińców, Bałtów i bezpieczeństwo Polski ...?!!!

  Jak rozumieć to, co z dumą, głosiła Kopacz przed wygłoszenim swojego expose - że, w razie zagrożenia, pierwsza zwieje w zaciszne miejsce, bo tak rozumie troskę o bezpieczeństwo. Zdaniem szefowej Rady Ministrów ucieczka lub chowanie się po kątach jest zachowaniem racjonalnym i najbardziej opłacalnym.

  Ta cytowana już po wielekroć pierwsza wypowiedź Ewy Kopacz ukazująca jej sposób myślenia o obronności, budowaniu sojuszy z sąsiadami czy żywotnych interesach Rzeczypospolitej, rzuca również nowe światło na jej działania w Moskwie tuż po katastrofie smoleńskiej.

  Przypomnijmy – Rosjanie robili wówczas wszystko, co chcieli, z bezczeszczeniem ciał ofiar włącznie. Dziś jest już zupełnie jasne, iż mogli tak się zachowywać, bo nie czuli najmniejszej presji ze strony ministra konstytucyjnego rządu RP, najwyższego rangą urzędnika Rzeczypospolitej, w osobie E.Kopacz, która została oddelegowana do stolicy Federacji Rosyjskiej przez samego premiera.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej