Dla tych, którzy filmu z Woodym Harrelsonem i Juliette Lewis nie widzieli, w skrócie przypomnimy fabułę. Główni bohaterowie to Mickey i Mallory, kochankowie, którzy podróżują po Stanach Zjednoczonych legendarną drogą nr 66 mordują ludzi. Aby ich "dzieło" został zauważone, zostawiają po sobie świadków, którzy będą mogli opowiedzieć o ekscesach pary morderców. Media błyskawicznie chwytają haczyk, relacjonując każdy krok Mickeya i Mallory, oni sami zaś stają się nie tylko gwiazdami mediów, ale i bohaterami nowego pokolenia.

Reklama

Historia Jeremyego Meeksa, może nie jest tak przejaskrawiona jak fabuła filmu Tarantino, niemniej opiera się na tych samych, absurdalnych mechanizmach, rządzących światem mediów i popkultury. Oto bowiem, 30-letni Amerykanin, zatrzymany za posiadanie broni i mający na koncie kilka innych przestępstw, stał się bohaterem Internetu. A wszystko zaczęło się od mug shota, czyli policyjnego zdjęcia, które wrzucono na internetową stronę. Atrakcyjny wygląd Meeksa sprawił, że jego fotka z aresztu błyskawicznie stała się hitem Twittera, a na Facebooku założono mu profil, który uzbierał setki tysięcy polubień. O przystojnym skazańcu piszą amerykańskie i światowe media, a stacje telewizyjne robią z nim wywiady.

Popularność Jeremyego, postanowiła wykorzystać także jego matka, która zaapelowała o zbiórkę pieniędzy, na kaucję dla syna. Kwota, za jaką Meeks będzie mógł opuścić więzienie, to 900 tys. dolarów.

W międzyczasie okazało się, że nielegalne posiadanie broni, to nie jedyne przestępstwo, jakie przystojny skazaniec ma na swoim koncie. Jak podaje portal hollywoodlife.com, tatuaże na jego ciele świadczą o tym, iż przynależał do niebezpiecznego gangu Crips, zaś wytatuowana łza pod lewym okiem, może być pamiątką po tym, iż Jeremy dokonał dla swojego gangu morderstwa.

Sam skazaniec twierdzi, że za swoje dawne przewinienia odsiedział już karę (w sumie, za napady, kradzież i pobicia, spędził w więzieniu 5 lat), a obecnie jest niesprawiedliwie traktowany przez policję jako przestępca, wyłącznie przez swoje tatuaże.

Kryminalnymi przewinieniami Meeksa zajmuje się policja, tymczasem on sam jest gwiazdą Internetu. Czy jego "fanom" uda się uzbierać kwotę potrzebną na uwolnienie go z więzienia? Patrząc na to, jakie indywidua były już idolami mas i ulubieńcami show biznesu, przystojny przestępca może liczyć na sukces.