Niezwykłe wideo! Emocjonujący taniec słupków PKB

| Aktualizacja:

Wystarczyły dane Banku Światowego i odrobina fantazji, by z suchych liczb stworzyć emocjonujące dzieło. Oto droga wzrostu PKB na głowę Polaka w latach 1990-2010. Wytrwajcie do finiszu!

wróć do artykułu
  • ~rd`65
    (2011-12-18 21:13)
    Poproszę o wideo wzrostu długu publicznego w przeliczeniu na jednego Polaka.
  • ~QW
    (2011-12-18 22:56)
    piler87 zapomniałeś dodać jak Orban na Węgrzech radzi sobie z bezrobociem. Rozumiem jednak, że "obiektywizm" nie wytrzymuję starcia z niepasującymi do tezy danymi...
  • ~Cicero.
    (2011-12-19 01:29)
    A tu najniższa płaca, to 1386PLN brutto.Jak to należy rozumieć?Chyba należy rozumieć to tak,że bogaty bogaci się jeszcze bardziej, a biedny biednieje jeszcze bardziej. Taka jest polityka polskich rządów. Wszystkich.Tak nasze rządy tańczą, jak im KAPITALIŚCI zagrają.Balcerowicz nie jest żadnym CUDOTWÓRCĄ, gdyż zabrał biednym i dał bogatym. Odwrotność "Folwarku zwierzęcego".
  • ~karroryfer
    (2011-12-19 01:21)
    Fajnie wygląda - ale dopiero niefajnie bedize jak krzywa się załamie za Donalda po raz pierwszy. A jest to niestety bardzo prawdopodobne
  • ~laik
    (2011-12-19 00:04)
    PKB to mało konkretny instrument do "żonglowania liczbami". Mnie interesują twarde fakty: ile dostaję wynagrodzenia, co mogę za nie kupić i jakie świadczenia zapewnia mi Państwo. Z każdym rokiem mogę coraz mniej kupić za tę samą jednostkę pieniędzy, a świadczenia coraz gorsze. I naprawdę nie interesuje mnie, że ewentualnie lokomotywy potaniały..
  • ~polszewik
    (2011-12-18 23:45)
    20 Tysiecy dolarow na glowe mieszkanca Polski przeliczajac to na zlotowki 60 tysiecy zlotych srednio rodzina ma 4 osoby to nam daje 240000 tysiecy zlotych rocznego dochodu mam pytanie czy to jest prawda czt to nie jest klamstwo gdy srednia pensja to 3000 zlotych razy dwa 6000 zlotych razy 12 to 72000 zlotych rocznego dochodu ktos tutaj dobrze klamie
  • ~Polanski
    (2011-12-18 23:12)
    W 1938 PKB Polski było takie samo jak Włoch i 2 razy wyższe jak w Hiszpanii i Portugalii. Polska była w fazie wznoszącej cyklu koniunkturalnego. Ale to jest obecnie niepoprawne politycznie. Okazałoby się że Polacy to zmyślny, pracowity naród korzystający twórczo z 700-letniej koegzystencji z narodem chazarskim. A przecież poprawność mówi że to zapijaczony, leniwy,kłótliwy narodek na skraju cywilizacji. I tak ma być!!!
  • ~Polanski
    (2011-12-18 23:06)
    Tragedia!! I czym tu się cieszyć? Rosja ma wyższy PKB od Polski. To po co te 20 lat wyrzeczeń? Bez reform, bez demokracji,bez wolności lepszy wynik od Polski!! Lidera demokratycznych przemian. Ale obciach!
  • ~..
    (2011-12-18 22:54)
    niech POkaza slupki ze stanem szwajcarskiego konta thuska
  • ~FRANZ Z PO-JUGEND
    (2011-12-18 21:15)
    CZUJE TWARDOŚĆ W GACIACH! DONALD DONALD!
  • ~Pytajnik
    (2011-12-18 22:52)
    A moze by tak pokazac ostatnie 40 lat? A propos , w 1938 PKB per capita w Polsce bylo wieksze niz w Japonii - odsylam do ostatniego przedwojennego rocznika statystycznego (biblioteka UW).
  • ~magister honoris causa
    (2011-12-19 07:09)
    niezle zmanipulowane te dane
    jeslli pkb w tym roku wzrosl o 3%
    a pln oslabil sie do dolara o 20%
    to pkb w dolarach spadl 17,6%
  • ~adam
    (2011-12-18 22:14)
    kiedy jarosław przeprosi na lecha, kiery przeprosi za smoleńsk???
  • ~piler87
    (2011-12-18 21:50)
    Te "obiektywne" media tak zaciekle atakują rząd Orbana na Węgrzech jednak widać, że Węgry maja wyższe PKB per capita i muszę jeszcze dodać , że dzięki wprowadzonemu podatkowi bankowemu w grudniu Węgry wypracowały jeszcze nadwyżkę budżetową tj. nie mają deficytu. Brawo Orban! Brawo Węgry!
  • ~Mk
    (2011-12-18 21:49)
    Jeszcze jakby podali inne kraje dla porownania np. Czechy czy Slowenie - ale to same wybrane kraje ktore obecnie maja problemy lub nie sa w UE - Chorwacja
  • ~P.W.
    (2011-12-18 21:37)
    Co to jeszcze jedna reklama na zamówienie PO - debili . Ciekawe co na to pyskaty entomolog Niesiołowski !
  • ~Bumtralal
    (2011-12-19 06:36)
    Efekt świetego Mateusza - bogaci się bogacą a biedni biednieją. AMEN. Sobie jaja robią z Polaków

Może zainteresować Cię też: