NIEGRZECZNI CHŁOPCY

Reklama

Artyści, których zarówno image, jak i muzyka nie należy do najgrzeczniejszych, wybrali sobie niezywkle ciekawe pseudonimy artystyczne. I tak na przykkład Marylin Manson w rzeczywistości nazywa się Brian Hugh Warner. Eminem to pseudonim sceniczny Marshalla Bruce'a Mathersa III. Pod pseudonimem Snoop Dogg ukrywa się Cordazer Calvin Broadus Jr (nigdy byśmy na to nie wpadli, bo co to za imię: Cordazer?). Tede, jeden z najbardziej znanych polskich raperów, w rzeczywistości nazywa się Jacek Graniecki. Tak po prostu...

PANIE TEŻ ZMIENIAJĄ

Ciekawe, czy Lady GaGa zdobyłaby równie dużą popularność, używając swego prawdziwego nazwiska - Stefani Joanne Angelina Germanotta? Na pewno nie. A megagwiazda Cher z pewnością nie rozbłysłaby tak oślepiającym światłem, gdyby kazała się nazywać Cherilyn Sarkisian La Piere. Pseudonim artystyczny pochodzącej z Kolumbii Shakiry jest również jej pierwszym imieniem. Wokalistka nazywa się Shakira Isabel Mebarak Ripoll.

TO TYLKO ROCK AND ROLLRockmani też chętnie korzystają z przysługującego im, ale niepisanego prawa do pseudonimu. Bono, wokalista U2 to Paul David Hewson, a gitarzysta grupy, The Edge, naprawdę nazywa się David Howell Evans. Zaś prawdziwe nazwisk o frontmana zespołu The Police to Gordon Matthew Sumner. A skąd wziął się Sting? A stąd, że Gordon na początku swojej kariery chodził w sweterku w żółto-czarne paski. Wyglądał jak pszczółka, a sting po angielsku to żądło. Teraz chyba wszystko jasne.

___________________

NIE PRZEGAP:

>>> Klub gwiazd, którym się nie wiedzie
>>> 79 najsłynniejszych gołych okładek
>>> Jak Kasia zmieniała się w Katarzynę