Inne
Reklama

Nikolay urodził się w mieście Tula, ale po tym, gdy stał się sławny w Rosji i na świecie, postanowił przenieść się do stolicy i tam kontynuować swoją pracę. Będzie miał nawet muzeum swoich prac w Moskwie.

Udało mu się już zrobić buty dla pchły, namalować portrety słynnych rosyjskich autorów na ziarnkach ryżu, a nawet zbudował miniaturową wieżę Eiffela oraz wiele innych rzeczy, które wydają się niemożliwe do zrobienia bez pomocy najnowocześniejszego sprzętu.

Aldunin sprzedaje większość ze swoich prac, ale wciąż ma w swojej kolekcji kilka przedmiotów, których nigdy nikomu nie odda. To właśnie pchła w butach oraz karabin Kałasznikow, który jest mniejszy, niż szerokość zwykłej zapałki.

Dotychczas Aldunin stworzył około setki prac. Wykonanie niektórych z nich zajmuje zaledwie kilka godzin, ale zdarzają się takie, na których wytworzenie potrzeba nawet pół roku, a pracuje tylko z mikroskopem.

Za swoje najważniejsze dzieło uważa model sowieckiego czołgu T-34, który mieści się na pestce od jabłka i jest idealną kopią prawdziwego pojazdu. Stworzył również karawanę wielbłądów mieszczącą się w uchu igielnym.

Tak naprawdę słowa nie oddadzą wszystkiego, to po prostu trzeba zobaczyć.

Inne
Inne
Inne
Inne