Anna Popek to jedna z tych znanych kobiet, które bardzo dbają o sylwetkę i ogólną kondycję ciała, a także o tym opowiadają i zachęcają do poświęcania uwagi temu ważnemu tematowi. Okazuje się jednak, że nawet mocno pogłębiona świadomość na temat potrzeb ciała i prowadzenie zdrowego trybu życia nie gwarantuje pełni zdrowia.

Reklama

W rozmowie z magazynem "Na Żywo" Anna Popek wyznała bowiem, że od pewnego czasu borykała się z uciążliwym zmęczeniem i atakami senności w ciągu dnia. Problem narastał i był na tyle dokuczliwy, że nie pomagały ani duże ilości kawy, którymi dziennikarka próbowała się ratować każdego dnia, ani inne doraźne środki. Zaniepokojona prezenterka postanowiła zasięgnąć porady lekarskiej. Po wykonaniu zleconych przez specjalistę badań okazało się, że Anna Popek jest zagrożona zachorowaniem na cukrzycę. Konieczna była nagła zmiana stylu życia i diety. W przeciwnym wypadku niezbędne byłoby zażywanie leków.

Ta nieprzyjemna perspektywa zmotywowała prezenterkę do działania. Anna Popek ostro wzięła się do pracy nad sobą. Z jej diety prawie w 100% zniknęły węglowodany i pojawiło się dużo więcej ruchu. Prezenterka liczy, że dzięki temu uda jej się uniknąć poważnej choroby. Trzymamy kciuki, aby tak się stało!