Bukmacherzy w Polsce muszą spełnić wyśrubowane warunki, aby móc legalnie prowadzić działalność.

  • Bukmacherem online może być tylko i wyłącznie firma będąca spółką akcyjną lub z spółką z ograniczoną odpowiedzialnością.
  • Podmiot chcący świadczyć zakłady, musi przygotować szczegółowy regulamin będący dokumentem regulującym bezpieczeństwo osób biorących udział w zakładach.
  • Każda firma oferująca legalne zakłady musi otrzymać specjalną licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów.

Oprócz wyżej wspomnianych punktów, firmy chcące działać jako legalni bukmacherzy w naszym kraju, muszą uiścić opłatę za zezwolenie na organizację zakładów. Wysokość tej daniny wcale nie jest niska.

Szczegółowe zestawienie dotyczące warunków do spełnienia przez bukmacherów online, można znaleźć na stronie najlepsibukmacherzy.com.

Weryfikacja legalności oferty danego bukmachera online

W przypadku zakładów oferowanych przez najlepszych bukmacherów w Polsce, kwestia legalności nie jest powodem do obaw — każda znana firma dokłada wszelkich starań, aby jej działalność nie budziła żadnych wątpliwości pod kątem przepisów prawnych. Problem zaczyna się w momencie, gdy gracz natknie się na nieznaną stronę, która oferuje atrakcyjne zakłady.

W takich sytuacjach należy zapanować nad pokusą i upewnić się, że typując wyniki w takim miejscu, nie popełniamy wykroczenia. W końcu obstawianie u nielegalnych bukmacherów jest przestępstwem. Jak informuje Ministerstwo Finansów, kara może być naprawdę surowa, bowiem jej wysokość może osiągnąć kwotę 4.5 miliona złotych.

Aby mieć pewność, że bukmacher online, u którego chcemy obstawić mecze, działa legalnie, warto skorzystać, z którejś z poniższych metod weryfikacji.

Strona Ministerstwa Finansów

Bukmacherzy online, którym uda się otrzymać zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych, trafiają na listę przedstawioną na stronie Ministerstwa Finansów. Warto ten adres odwiedzić za każdym razem, zanim zdecydujemy się postawić zakład u nowego — wzbudzającego nasze obawy — bukmachera online. Jeśli nie ma tam interesującej na firmy, oznacza to, że w żadnym wypadku nie powinniśmy typować u niej zakładu. Zwyczajnie w świecie ten bukmacher prowadzi swoją działalność nielegalnie. W ostateczności idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość skontaktowania się z ministerstwem, jednak taka forma jest wręcz nierealna — na odpowiedź pewnie musielibyśmy poczekać kilkadziesiąt dni.

Krajowy Rejestr Sądowy

Kolejnym miejscem, w którym można dokonać weryfikacji polskiego bukmachera, jest Krajowy Rejestr Sądowy. Rejestr ten to jedna z najpopularniejszych ewidencji spółek działających w naszym kraju. Można tu wyszukać firmę po nazwie lub po numerze NIP.

Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnych z ustawą

Ustawa Hazardowa wprowadziła specjalną ewidencję, która służy gromadzeniu informacji na temat stron internetowych oferujących nielegalne zakłady bukmacherskie. Wizyta na tej stronie również może być dobrym tropem, który pozwoli nam zweryfikować legalność bukmacherów online.

Konieczność przesłania skanu dowodu osobistego

Przepisy wymagają od graczy korzystających z oferty najlepszych bukmacherów online, aby ci wysłali skan dowodu osobistego. Mechanizm ten minimalizuje ryzyko, że ktoś się podszył pod daną osobę, jak również zapobiega typowaniu zakładów przez osoby niepełnoletnie. W końcu każdy polski bukmacher może oferować zakłady tylko i wyłącznie osobom, które ukończyły 18 lat.

Lokalizacja siedziby

Każda firma, która świadczy w Polsce zakłady, musi mieć też tutaj swoją siedzibę. Jeśli się okaże, że firma nie ma w naszym kraju fizycznego adresu, powinien to być od razu sygnał alarmowy. Dla bezpieczeństwa lepiej odpuścić grę u takiego bukmachera online.

Jeśli więc dana firma nie wymaga takiej metody weryfikacji użytkowników, oznacza to, że nie spełnia warunku wynikającego z ustawy. Tym samym działa nielegalnie.

Warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć, że wiele renomowanych stron, które działają za granicą, ma zablokowany dostęp w polskim internecie. Użytkownik, który będzie chciał odwiedzić witrynę takiego bukmachera online, zwyczajnie w świecie zobaczy informację, że strona nie obsługuje użytkowników z Polski. W gorszym — mniej eleganckim wariancie — natrafi na stronę z błędem wskazującym, że dana strona nie istnieje.

Najlepszy bukmacher online — jak go wybrać?

Już wiemy, których stron należy unikać podczas obstawiania zakładów. Warto teraz poświęcić chwilę na zastanowienie się nad miejscami w sieci, w którym można bezpiecznie i legalnie obstawiać mecze.

Ilość zakładów

Najlepsi bukmacherzy online dbają o atrakcyjność swojej oferty. Koniecznie więc trzeba wybierać te firmy, w których można typować różne dyscypliny sportowe, a nawet e-sport. Z czasem obstawianie w kółko tych samych meczów może się znudzić.

Wysokość kursów

Nie każdy bukmacher ma jednakowo atrakcyjne kursy. Sugerujemy wybór tych miejsc, w których kursy są najwyższe — finalnie przekłada się to na wysokość wygranej. A przecież to jest główny cel wizyt na stronach najlepszych bukmacherów online.

Bonusy

Firmy oferują fanom bukmacherki atrakcyjne bonusy, np. zakład bez podatku. Oczywiście tylko w nazwie nie ma tego podatku. Firma odprowadza do urzędu skarbowego podatek za gracza. Dodatkowo, ciekawym bonusem są zakłady bez depozytu. W ich przypadku gracz może postawić bezpłatny zakład.

Od razu należy zaznaczyć, że nawet gdy korzystamy z oferty najlepszego bukmachera online, trzeba zachować ostrożność. Mamy tutaj na myśli ostrożność w kontekście ewentualnych ataków hakerskich — często określanych jako phishing.

Podsumowując, metody sprawdzania legalności bukmacherów jest kilka. Za każdy razem warto sięgnąć po kilka sposobów. Choćby dlatego, że firma z powodu jakiegoś błędu nie figuruje w określonym rejestrze.