Zjechać po śniegu przed wszystkimi, a do tego osiodłać konia i... złapać dziewczynę na lasso. Brzmi karkołomnie, ale takie właśnie były zasady zawodów kowbojów, którzy zmierzyli się w amerykańskim Steamboat Springs.
W zawodach "Annual Cowboy Downhill Stampede" startowali wszyscy kowboje, którzy biorą udział w rodeo w pobliskim Denver.
Obowiązkowo mają mieć na głowach kapelusze, a na nogach specjalne ochraniacze. Cel mają tylko jeden - wygrać za wszelką cenę, dlatego nikt z zawodników nie przejmuje się, gdy nie osiodła dokładnie konia. Ważne, że próbował, a potem dalej pędził w dół stoku.
"Nie oszukujesz to nie próbujesz" - tak lokalnej gazecie mówi jeden ze startujących kowbojów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl