Start w Półmaratonie Warszawskim był jednym z wielu elementów przygotowań ambasadorów Herbalife Susz Triathlon, który ma się odbyć 6 lipca.

Maciej Dowbor w Półmaratonie Warszawskim uzyskał czas 1 godzina 46 minut i 28 sekund, a Marcin Dorociński ukończył ten bieg z wynikiem 1 godzina 48 minut i 46 sekund.

Reklama

Obaj panowie byli zadowoleni ze swojego startu i uważają, że jest to świetny przedwstęp do lipcowych zawodów. Triathlon na dystansie długim, w jakim wezmą udział gwiazdy, polegać będzie na przepłynięciu 1,9 km, przejechaniu na rowerze 90 km, a na końcu biegu na dystansie 21,1 km.

Ambasadorką Herbalife Triathlon Susz jest także Magdalena Boczarska, która przez ostatni tydzień trenowała na obozie na... Majorce. Jej trening nadzorował Piotr Netter, były trener kadry narodowej i dyrektor sportowy imprezy.

- Staram się dbać o siebie i od paru lat prowadzę sportowy tryb życia, ale triathlon jest zupełnie innym rodzajem wysiłku fizycznego. Ćwiczę w każdej wolnej chwili, biegać można wszędzie, a basen też nie jest większym problemem - powiedziała w wywiadzie dla PAP Life Magdalena Boczarska.

Wraz z Dorocińskim, Dowborem i Boczarską w triathlonie weźmie udział także Paulina Sykut. Zeszłoroczni ambasadorzy: Piotr Adamczyk, Łukasz Grass, Tomasz Karolak i Bartłomiej Topa, w tym roku także potwierdzili swój udział.

- Ruch daje frajdę, pewnego rodzaju poczucie kontroli nad ciałem, a to w jakimś sensie przekłada się na podejście do codzienności. Triathlon to dyscyplina, która rozwija wszechstronność. Tutaj nie ma szans na nudę - powiedział w wywiadzie dla PAP Life Bartłomiej Topa.

Reklama

Herbalife Triathlon odbędzie się w Suszu w dniach 6-8 lipca. W zawodach weźmie udział tysiąc osób.

Patronat nad Herbalife Triathlon Susz objęła Minister Sportu Joanna Mucha.