Książę Wiliam i księżna Catherine doczekali się edycji plastikowych lalek ze swoją podobizną. Mattel planuje wypuścić je na rynek 7 kwietnia, czyli tuż przed rocznicą ślubu, którą Brytyjczycy będą świętować 29 kwietnia. Stąd też stroje Barbie i Kena, które odwzorowują kreacje księcia i księżnej Cambridge z ceremonii zaślubin.

Reklama

Barbie będzie ubrana w wersję mini białej, koronkowo-jedwabnej sukni, która wyszła spod ręki projektantki Sarah Burton, szefowej domu mody Alexandra McQueena i welon w kolorze kości słoniowej. Lalce nie zabraknie ozdób, które w dniu ślubu miała na sobie Kate: zaręczynowego pierścionka z szafirem, diademu od Cartiera, diamentowego naszyjnika oraz kolczyków stylizowanych na liście dębu i owoce gruszki, które specjalnie dla panny młodej zaprojektował Robinson Pelham.

Wnuk królowej Elżbiety II tego ważnego dnia ubrany był w czerwony mundur Irlandzkiej Gwardii przepasany niebieską wstęgą. W takiej właśnie wersji zaprezentuje się stylizowany na księcia Ken.

To pierwsze takie figurki, które prezentują książęcą parę razem. Zaręczynowa edycja lalek z podobizną księżnej Kate miała swoją premierę w kwietniu zeszłego roku.

W parze lalki będą dużo droższe. Za książęcy plastikowy duet trzeba będzie zapłacić ok. 100 funtów.