Kim Kardashian, gwiazda reality show, która poślubiła w sierpniu koszykarza, Krisa Humphriesa i rozwiodła się z nim po 72 dniach, budzi największe zainteresowanie brytyjskich użytkowników wyszukiwarki Google.

Reklama

Ciemnowłosa piękność zyskała sławę za sprawą niechlubnej seks taśmy z byłym partnerem, gwiazdorem R&B, Ray-J'em.

Potem jej kariera potoczyła się szybko, głównie dzięki udziałowi w programie "Kardashianowie", ukazującym kulisy życia jej rodziny. Show ten zadebiutował w amerykańskiej telewizji w 2007 roku i obecnie bije rekordy popularności na całym świecie. W podsycaniu zainteresowania publiczności swoją osobą 31-letniej Kardashian z pewnością pomógł jej szeroko komentowany w mediach ślub, którego koszt - 10 milionów dolarów - w całości pokryli sponsorzy.

Media

"Nasza obsesja na punkcie życia celebrytów jest niezmienna, choć w tym środowisku panuje ciągła rotacja. Ludzie przychodzą i odchodzą. Myślę, że największy wpływ ma na to telewizja, a szczególnie programy typu reality show" - skomentował wyniki badania ekspert w dziedzinie internetu, Alan Stevens, w rozmowie dla brytyjskiej gazety "Metro". "To wszechobecne zjawisko i na pewno nie sięgnęło jeszcze zenitu" - dodał.

Na drugim miejscu zestawienia najczęściej wyszukiwanych gwiazd w Wielkiej Brytanii, znalazła się ich rodzima celebrytka, 37-letnia Victoria Beckham.

Pierwszą trójkę zamknęła kolejna Brytyjka, gwiazda serii filmów o Harrym Potterze, 21-letnia Emma Watson. Co ciekawe, jedynym mężczyzną w pierwszej dziesiątce, okazał się reżyser i aktor komediowy, także Brytyjczyk, Ricky Gervais.

Pełen ranking najpopularniejszych gwiazd według wyszukiwarki Google.co.uk:

1. Kim Kardashian 2. Victoria Beckham 3. Emma Watson 4. Scarlett Johansson 5. Jennifer Aniston 6. Britney Spears 7. Megan Fox 8. Ricky Gervais 9. Jessica Jane 10. Angelina Jolie.