W teledysku promującym 9. odsłonę akcji "VIVA! Najpiękniejsi", a zwłaszcza jej charytatywne przesłanie - skierowane do zdolnych dzieci wychowywanych w rodzinach zastępczych i domach dziecka hasło "I ty możesz sięgnąć gwiazd" wystąpili: Natasza Urbańska, Grażyna Torbicka, Marta Żmuda Trzebiatowska, Katarzyna Cichopek, Joanna Brodzik, Otylia Jędrzejczak, Maciej Zakościelny, Paweł Małaszyński, Robert Gonera, Michał Żebrowski, Artur Żmijewski, Sebastian Karpiel-Bułecka. Autorem muzyki jest Robert Janson, a słowa napisał Andrzej Ignatowski.

Reklama

W teledysku pojawił się specjalny numer 73265, pod który wystarczy wysłać SMS o treści TALENT. Koszt SMS-a to 3 zł (3,69 z VAT). Wszyscy operatorzy telefonii komórkowej zrzekli się przychodów z SMS-ów. Zebrane środki zostaną przekazane w całości na fundusz stypendialny podopiecznych Fundacji Przyjaciółka.

"Nie trzeba mnie było długo namawiać do występu w teledysku. Nie śpiewam w nim ani nie tańczę, po prostu jestem. Moje marzenia się spełniły, chciałabym, żeby spełniały się także marzenia wszystkich dzieci" - powiedziała PAP Life Katarzyna Cichopek.AKPA

"Trudno w to uwierzyć, ale w tym teledysku śpiewam. Jedynie jedna fraza z całej zaśpiewanej przeze mnie piosenki się nadawała, żeby ją wybrać. Jedna fraza! Ale i tak było to bardzo przyjemne doświadczenie i fantastyczna akcja - mam nadzieję, że okaże się skuteczna" - powiedziała PAP Life Grażyna Torbicka. Na pytanie, czy nie pomogły doświadczenia z prowadzenia Gali Piosenki Biesiadnej dziennikarka zażartowała - "tam zawsze wyłączają mi mikrofon".

Od środy spot z udziałem laureatów plebiscytu "VIVA! Najpiękniejsi" emitowany jest w internecie i telewizji, a także w stacjach radiowych.

Wśród nominowanych w plebiscycie "VIVA! Najpiękniejsi" za rok 2011 znaleźli się m.in. Doda, Joanna Krupa, Małgorzata Socha, Borys Szyc, Czesław Mozil i Krzysztof Hołowczyc. Laureatów, czyli najpiękniejszą Polkę i Polaka poznamy w lutym.