Zgadnij, ile wynosi emerytura wielkiego polskiego aktora?

| Aktualizacja:

Polscy emeryci nie mają łatwo. Wielu z nich boryka się problemami finansowymi, bo wysokość świadczeń zazwyczaj nie przyprawia o zawrót głowy. Jednak informacja o sytuacji wspaniałego polskiego aktora naprawdę szokuje.

wróć do artykułu
  • ~Kerry II
    (2011-11-04 18:18)
    KAZIMIERZ KUTZ MA 56.000 ZŁ EMERYTURY !!. + wyposażenie senatora 11.000 zł !!
    KlikniJ w "Google" - emerytura Kazimierza Kutza [ Kuca ].
    Szok !!!.
  • ~GAMA
    (2011-11-04 18:14)
    A ja myślę, że pan Kobuszewski pobiera emeryturę i niezłą gaże, z której może sobie dość dużo odłożyć. Dlatego nie rozpaczam nad jego dolą.
  • ~rokris
    (2011-11-04 18:31)
    Każdy ma to na co zapracował.

    Ciekawe czy 55 lat za swoje występy dostawał niskie wynagrodzenie? Śmiem w to wątpić.
  • ~lena
    (2011-11-04 18:01)
    jezeli głodowa to dlaczego jej nie chce widocznie zyje w luksusie .,zobaczcie jakimi samochodami jeżdza, wille ,i przyjemnosci i kto to mówi o głodowej emeryturze czy ten aktor wie co to jest bieda ,chyba nie ,
  • ~jaja
    (2011-11-04 18:28)
    Ile emerytów ma więc w Polsce głodowe emerytury?
  • ~cit
    (2011-11-04 17:49)
    1200 zł to mało ale wielu nawet tyle nie zarabia w naszym kraju.
  • ~gonzo
    (2011-11-04 13:32)
    Socjalizm zbiera żniwo!!!
  • ~andrew
    (2011-11-04 17:43)
    Doceniam dorobek artystyczny wspaniałego aktora, ale widocznie na tyle zasłużył w myśl obowiązujących przepisów dotyczacych emerytur z ZUS-u. To i tak o 100% więcej niż otrzymuje jeden z najbardziej znanych piosenkarzy starszego pokolenia, który kilka lat temu w wywiadzie w jednej z gazet powiedział, że jego emerytura wynosi 600 zł. Obecnie z pewnością trochę więcej, ale o ile?
  • ~bolek
    (2011-11-04 18:40)
    Pracując w POlsce - pracujesz na OLIGARCHÓW i ich zaplecze.
    By żyło się lepiej. IM.
    Takie są post-magdalenkowe założenia :-)
  • ~q
    (2011-11-04 18:35)
    to milioner. zonie zus przyslal pismo ze dostanie nieco ponad 200 a ja 900 zl jesli nadal bedzie tak placic skladki jak do tej pory. zona urodzila 3 dzieci i wychowujemy je by pracowaly a nie zyly z zasilkow. takie zasrane prorodzinne panstwo.
  • ~emerytka 65l.
    (2011-11-04 18:34)
    Dlaczego Pan Jan nie zadbał o swoją emeryturę?Bo skoro korzystał z umów cywilno-prawnych czyli umów o dzieło które nie były i nie są oskładkowane.Czy Pan Jan o tym nie wiedział?Przecież napewno jego dochody z tych umów nie były na poziomie najniższego wynagrodzenia.I pytam jakim prawem państwo Polskie ma dawać komuś wysokie emerytury jeśli nie ma do tego podstaw.Dlatego należy apelować do aktorów i wszystkich artystów że wyzsze emerytury zapewniają im umowy zlecenia z pełnym ubezpieczeniem oraz umowy o pracę i niech się tym interesują.Natomiast jeśli nie mają takich umów to niech zainteresują się emeryturami w funduszach.Jednym zdaniem o emerytury każdy musi sam zadbać.
  • ~fan
    (2011-11-04 17:55)
    Nie widzialem go w komitecie honorowym;;;
  • ~joan
    (2011-11-04 17:53)
    Wielu emerytów po wielu latach pracy ma jeszcze mniej! Wielki szacunek dla pana Jana Kobuszewskiego, ale przypuszczam, że ma jakieś zasoby wypracowane przez lata, które pozwalają mu godnie żyć.
  • ~Zgredek
    (2011-11-04 17:48)
    Jaka składka taka emerytura. No chyba, że p. Fedak wprowadzi dla wszystkich socjalną emeryturę. To będzie w wielkości 700,00 zł dla wszystkich, z wyjątkiem oszczędzających w dobrowolnych funduszach zagranicznych.
  • ~Stefek Burczymucha
    (2011-11-04 18:14)
    1200zł.emerytury nie jest stawką głodową.Bo za taką stawkę, dużo ludzi pracuje na pełny etat, a potrzeby fiozjologiczne podobno podobne.
  • ~aktor
    (2011-11-04 16:47)
    DALEJ DZIADKU GŁOSUJ NA BANDE TUSKA .
  • ~No nie ma on najłatwiej
    (2011-11-04 17:15)
    Choroby swoje i żony ,Córka i wnuki.dom na Żoliborzu + Warmii to naprawdę kosztuje.Ale przecież TO jeden z NAJWSPANIALSZYCH POLSKICH AKTORÓW
    W HISTORII POLSKIEGO TEATRU,KINA I SCENY !!!
    ZASŁUŻYŁ NA DUŻO WIĘCEJ !!!
  • ~emerytka
    (2011-11-04 17:08)
    tuskowa banda złodzieji ja idę na emeryturę 1200 zł i spadam do belgii mam tam mieszkanie i co prawda myje kible i schody ale mam 2100 euro miesięcznie.podły kraj ta polska
  • ~mar
    (2011-11-04 19:24)
    Wniosek z tego tylko jeden . Najwidoczniej p. Jan napracował sie przez te 55 lat duzo mniej jak coś co sie nazywa agent Tomek a nie wspominając o prezaujących całe 15-20 lat prokuratorach PR a teraz dostających 10-15 tys .
  • ~Pan nas wychował.Dziękujemy
    (2011-11-04 16:46)
    Drogi Panie Janie.Jeśli Pan to czyta to chce z tego miejsca Panu serdecznie podziękować za tą radość którą dał Pan mi i milionom ludzi w naszym kraju.Pańska osobowość jest bezcenna.Przykre jest to że te złodzieje tak Pana docenili.Ale zawsze jest jedno wyjście-chastwu i prostactwu...Resztę pan zna.A że ZUS zachowuje się jak kelner wiadomo-na nich to tyko można WĘŻYKIEM.Zawsze będe podążał Pańskimi wskazówkami.