"Hello Poland" - powiedziała na powitanie amerykańska celebrytka. Swoje spóźnienie tłumaczyła zaginięciem na lotnisku bagażu, w którym miała wszystkie swoje buty (do Polski przyleciała we wtorek).

Reklama

Właściciel Silesia City Center oraz prezes CEO/CFO IMMOFINANZ Group Eduard Zehetner przedstawiając Paris Hilton, określił ją jako boginię znaną z zamiłowania do mody i zakupów. Zehetner wraz z Paris Hilton oraz prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem wspólnie przecięli czerwoną wstęgę. Następnie otrzymali symboliczne klucze do centrum handlowego oraz wzięli udział w uroczystości poświęcenia obiektu.

Paris Hilton odpowiadała na pytania, które zostały nadesłane kilka dni wcześniej. Zapytana przez prowadzącego konferencję Oliviera Janiaka, co ją bardziej pociąga: bycie aktorką, projektantką mody czy piosenkarką, odparła, że lubi wszystkie swoje profesje, ale w szczególności lubi siebie za to, że jest businesswoman. Hilton powiedziała, że podoba jej się Silesia City Center i być może otworzy tutaj jeden ze swoich sklepów.

Odpowiadając na pytania tłumaczyła, że wiele podróżuje, uwielbia Nowy Jork i Los Angeles i cieszy się, że jest w Polsce. Jej zdaniem zarówno polskie kobiety jak i mężczyźni dobrze wyglądają i są uprzejmi. Zehetner powiedział, że centrum handlowe zostało powiększone o 20 tys. mkw., powstało w nim 500 nowych miejsc pracy. Podkreślił, że jest przekonany, że centrum przyczyni się do rozwoju regionu śląskiego i jest pod wrażeniem danych statystycznych, które mówią, że w 2010 roku centrum odwiedziło 14 mln osób.

"Jeśli nasza oferta znanych marek zostanie poszerzona o sklep Paris Hilton, sytuacja będzie jeszcze lepsza" - powiedział Zehetner. Dodał, że liczy na 50 tys. klientów dziennie oraz utrzymanie pozycji numer jeden na Śląsku, oraz piątego miejsca w kraju.

Reklama

Konferencja zakończyła się błyskami fleszy. Jeszcze w środę wieczorem Paris Hilton wybierze się na "gigantyczne zakupy". Nie wiadomo czego będzie szukała, tłumaczyła jednak, że moda jest jej pasją od lat najmłodszych i zawsze lubiła chodzić w takie miejsca ze swoją mamą. W czwartek odbędzie się uroczyste otwarcie Silesia City Center dla klientów z jej udziałem.

Paris Hilton to amerykańska celebrytka, aktorka, piosenkarka i projektantka mody. Zagrała w ponad 20 filmach. Była gwiazdą programu "Paris Hilton Best Friend" emitowanego w Polsce przez MTV oraz reality show "The World According to Paris".

Rozgłos zyskała udziałem w reality show "The simple life", w którym partnerowała jej Nicole Richie, córka Lionela Richiego. Paris Hilton jest również właścicielką własnych linii odzieżowych oraz sześciu zapachów sprzedawanych w sygnowanych jej nazwiskiem sklepach w 31 krajach na świecie. W 2011 roku magazyn "Variety" wycenił markę Paris Hilton na 1 mld dolarów.