Andrzej Wajda nie spełni marzenia Danuty Wałęsowej

| Aktualizacja:

Już wiadomo, kto zagra Lecha Wałęsę w filmie "My, naród polski". A kto wcieli się w postać żony legendarnego lidera "Solidarności"? Sama Danuta Wałęsowa ma faworytkę, ale chyba nie jest to ulubienica Andrzeja Wajdy.

wróć do artykułu
  • ~ZBYCH
    (2011-10-29 22:09)
    DANKA PISZE KSIAZKI,SYN SRA W PIELUCHY,A BOLEK POLYTYKUJE
    A DOKUMENTY DALEJ SIE NIE ZNALAZLY
  • ~KASIA
    (2011-10-16 18:25)
    Skoro w rolę Danuty nie wcieli się Joanna Brodzik to ja tego oglądać na pewno NIE będę! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
  • ~Czytelnik
    (2011-10-09 22:48)
    Ta Anastazja jakaś porąbana. Spodziewa się, że kogoś zainteresują te wypociny? Gdyby to był ktoś z uznanym intelektem...to ma być komentarz a nie grafomania (może raczej nimfomania)
  • ~StJ
    (2011-10-09 20:56)
    Wajda to Sienkiewiczowski Sachem!!
  • ~annastasia
    (2011-10-09 20:39)
    *++Smierć, śmierć samobójcza, z nbeznadziei, a nieraz biedy i głodu,coraz częściej w państwie Tuska. Państwo Tuska zabija. Policja jadąc nieoznakowanym busem śmiertelnie potrąciła kibica w Zielonej Górze...Biedny bezdomny, zmarł z głodu, wycieńczenia i wyziebienia w państwie Tuska ! Coraz więcej biedy, coraz więcej śmierci, coraz więcej jest samobójstw w państwie Donalda Tuska, w państwie rzadzonym przez Donalda Tuska, wnucka zamieszkującego w Danzig,.żołnierza Wehrmachtu, konkretnie 328. Grenadier-Ersatz-und Ausbilldungsbatallion.
    Oto co napisał Andrzej Ż., który podpalił się pod Kancelarią Premiera Donalda Tuska.
    "Panie premierze, otacza się pan zgrają klakierów i hipokrytów..." - tak zaczyna się list Andrzeja Ż., który podpalił się pod Kancelarią Premiera Donalda Tuska. 49-letni mężczyzna ujawnia w nim nieprawidłowości w resorcie finansów, którego urzędnicy przymykali oko, na przekręty w Urzędzie Skarbowym, w którym wcześniej pracował.Z treści listu wynika, że kompletem dokumentów w tej sprawie ma dysponować Julia Pitera, którą mężczyzna o wszystkim poinformował.
    "W ramach kampanii wyborczej jeździ Pan po kraju i opowiada obywatelom co zrobiliście i co zamierzacie zrobić dla ich dobra. Mam do Pana prośbę, niech pojedzie Pan do miejscowości Tokarnia w powiecie myślenickim i wyjaśni Pan mojej żonie i dzieciom, które tam przebywają dlaczego, nie mają już ojca i powie im, patrząc przy tym głęboko w oczy, że jest to moja wina, a wy zrobiliście wszystko dobrze, zgodnie z prawem oraz poczuciem sprawiedliwości społecznej.
    Pozdrawiam Pana i życzę dobrego samopoczucia z tego, co do tej pory zrobiliście dla obywateli tego kraju, szczególnie dla mnie i dla mojej rodziny. Dwójka moich wymienionych mogła się w ogóle nie urodzić i jak się szczęśliwie urodzili, to musieliśmy znowu walczyć o ich życie. Wygraliśmy obydwoje, ale ja przegrałem (...) z urzędnikami, którzy stworzyli system..." Mężczyzna sugeruje, że mógł uniknąć zwolnienia z pracy i kłopotów finansowych, gdyby przymknął oczy na działania szefowej Urzędu Skarbowego.
    Andrzeja Ż. podpalił się pod Kancelarią Premiera w piątkowe przedpołudnie. Uratowali go funkcjonariusze BOR.Kolejny już, list do premiera, bo na poprzedni, żadnej odpowiedzi, nie uzyskał, mężczyzna przykleił do ławki w Łazienkach. Wynika z niego, że ma długi i problemy z komornikiem.
  • ~annastasia
    (2011-10-09 20:37)
    *++Będziemy mieli nowego doktora!

    Ryży Donald najwybitnniejszy polski specjalista z manipulacji stosowanej latał do Moskwy bronić swojej pracy
    doktorskiej pt. Manipulacja stosowana jako syndrom nowoczesności i osiągnięć XXI wieku w zastosowaniu do kreatywnej księgowości finansów państwa, oszwabiania Polaków i wysokich komisarzy UE oraz wyborców i jakożywy przykład jej zastosowania i przydatności w kampanii wyborczej.

    W TVN pokażą ciekawe momenty.

    Pokażą jak najlepszy, nabardziej znany polski specjalista od manipulacji stosowanej obłapia serdecznie w Moskwie na imieninach swojego przyjaciela, mistrza, idola i promotora. Jakaż to piękna miłość !Donald Tusk autorem nowego szlagieru pt. *U wowy na imieninach ...*

    Donald Tusk jest w Moskwie na imieninach Putina.

    Pojechał podziękować, bywszemu szefowi zbrodniczej kgb, Władimirowi Władimirowiczowi za poparcie w polskich wyborach do parlamentu

    i za to pewnie, że nie wydał Polsce tego co zostało z rządowego Tu-154 M, po katastrofie smoleńskiej, czy może jeszcze za coś ?

    A może pojechał po tą *bombe* co ma niby wybuchnąć w mediach przed samymi wyborami ?

    Sielanka trwa! Znaczit wsio narmalno!

    Wielki Boże Miej w Opiece Polaków i Najukochańszą Ojczyznę Naszą! Bóg jest Wielki!
  • ~annastasia
    (2011-10-09 20:32)
    Pan Wajda zachowuje sie w sposób niegodny intelektualisty i człowieka wykształconego, zajmującego sie filmem. W bardzo wredny sposób ubliżał byłemu urzędującemu prezydentowi Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej a póżniej wielokrotnie obrażał pamięć o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim.

    Pan Wajda nie jest święta krową i powinien sobie to uzmysłowić, że nie wolno mu więcej od innych.

    To nie PiS, ani nie bracia Kaczyńscy wszczęli wojnę polsko-polską to nie bracia Kaczyścy wzywaja do wojny domowej.

    To Donald Tusk nie podjął propozycji braci Kaczyńskich stworzenia w 2005 roku koalicji PO-PiS, nie podjął współpracy z PiS, nie podjął współodpowiedzialności za Polskę,

    i od tamtego czasu prowadzi wojnę z braćmi Kaczyńskimi, prawie codziennie, w czasie kampanii wyborczej, pokazywany, w telewizji Andrzej Wajda, znowu wzywał do wojny domowej! Tak, dosłownie, użył takich słów, *wojna domowa*.

    To ta sama retoryka wojenna jaka miała miejsce, wiele miesięcy temu. na spotkaniu honorowego komitetu wyborczego, hrabiego z ruskiej budy.

    Im już chyba ze strachu naprawdę odbiło ? Czego się tak boją ? Nikt ich linczował nie będzie, nawet jeżeli ktoś dopuścił się przestępstwa czy popełnił zbrodnię, za rządów premiera dr Jarosława Kaczyńskiego, będzie miał zapewnione prawo do rzetelnego, uczciwego, sprawiedliwego procesu przed niezawisłym polskim sądem.

    Już naprawdę cienko przędą, kiedy tak się boją, kiedy tak straszą braćmi Kaczyńskimi i PiS-em, kiedy znowu nawołują
    do wojny, kiedy zawodowych błaznów, pokroju Kuby Wojewódzkiego o pomoc proszą a może maja co do ukrycia ?

    Jaki koń jest każdy widzi.

    Kolesie z PO i PSL, Donald Tusk i jego drużyna, potrafią tylko straszyć i nawoływać do wojny, a teraz czas na przebudowę państwa i jego instytucji, na budowę lepszego jutra, lepszej przyszłości, dla naszej młodzieży, dla naszych dzieci i wnuków.

    Polacy, to wszystko widzą i nie dadza sie więcej oszukiwać!

    Chodźcie wszyscy, chodźcie razem z naami na wybory, razem zagłosujmy, zagłosujmy, przeciw wojnie polsko-polskiej,
    zagłosujmy, na lepsze jutro, dla młodych Polaków, dla naszych dzieci, i wnuków, które są przyszłością, Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, Najukochańszej Ojczyzny naszej, zagłosujmy na PiS.

    Tak jak wszyscy Polacy, widzicie kto wojnę prowadzi, bo przecież widzicie kto nawoływał i kto nawołuje do wojny. Kochani, nie dajcie się zmanipulować, nie nabierajcie się na te kreacyjne kłamstwa, straszenie, lżenie, manipulacje.
  • ~katar
    (2011-10-09 20:29)
    gral bandziora to moze zagrac i Bolka na jedno wychodzi -kapus
  • ~ZbyszekD
    (2011-10-09 19:39)
    Do: ,,normalny'' jeżeli dla Ciebie gadki pana Wałęsy to nie bełkot to podziwiam erudycji, tak jak napisał ,,cyryl'' też kiedyś Wałęsa był moim idolem, ale za prezydentury wyprawiał takie rzeczy, które totalnie mnie do niego zniechęcił chociażby naginanie prawa - pomroczność jasna, czy falandyszacja prawa. Czy jakieś durne 100 milionów, które rozdawał, ale jak Kazik śpiewał ,,Wałęsa oddaj moje 100 milionów'' to jeszcze mnie to drażniło, ale powoli, powoli durne zauroczenie minęło. Bo to totalny prostak.
  • ~normalny
    (2011-10-09 18:54)
    Do wszystkich czepiających się Andrzeja Wajdy: Ale z was zawistne małostkowe ludziki. Wasze wypowiedzi to dno i wodorosty! To wy chcielibyście zakłamać historię, którą znacie tylko z książek i TV. A wasza mowa to bełkot, pozbawiony argumentacji. Żal mi was ludzie. Wyrazy współczucia. Kiście się dalej we własnej złości na świat. To wasz problem
  • ~moim zdaniem
    (2011-10-09 18:27)
    ~cyryl2011-10-09 13:32

    Wajda pisze historię od nowa. W głównych rolach zatrudni byłych esbeków i ich konfidentów?
    Wstyd panie Wajda.

    PS. A sam kiedyś bezgranicznie wierzyłem Wałęsie - lecz ten sprzedał moje ideały za marne srebrniki i obecnie robotnicy mu ''śmierdzą''. Ależ gnój zrobił się z tego kraju...

    ---
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że MASZ CHOLERNĄ RACJĘ! Daliśmy się jako naród oszukać i podejść. Uwierzyliśmy, a oszukano nas straszliwie...
  • ~kingA
    (2011-10-09 18:16)
    Brawo 'cyryl

    TRAFNY WPIS - NIC DODAC...NIC UJAC"
  • ~wojtek
    (2011-10-09 17:31)
    Jak by to powiedziała Krzywonos: " za wszystkie zasługi oddane PO o tę jedną rolę proszę" Za DARMO! i zadedykują ją Donaldowi...
  • ~Tade
    (2011-10-09 15:50)
    Pani Joanna Brodzik jest nie tylko ładna, ale i zgrabna. Ma np. bardzo fajny biust (przynajmniej miała kiedy go ostatnio pokazywała). Pani Danuta jest jednak znacznie szczuplejsza i figurą jej nie przypomina.
  • ~Bolek z POPOwa
    (2011-10-09 15:42)
    A czy będą sikali do ...?
  • ~bydłomatołki
    (2011-10-09 13:43)
    Tylko Krzywonos jest w stanie godnie to odegrać.
  • ~kawał drewna
    (2011-10-09 13:43)
    Joasia Brodzik -świetna aktorka jak na manekina
  • ~cyryl
    (2011-10-09 13:32)
    Wajda pisze historię od nowa. W głównych rolach zatrudni byłych esbeków i ich konfidentów?
    Wstyd panie Wajda.

    PS. A sam kiedyś bezgranicznie wierzyłem Wałęsie - lecz ten sprzedał moje ideały za marne srebrniki i obecnie robotnicy mu ''śmierdzą''. Ależ gnój zrobił się z tego kraju...
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2011-10-09 13:28)
    OGLOSZENIE PLATNE... tfurcy " filmu" o walesie wypozycza motorowke bo ta co go dodtarczyla pod stocznie juz zardzewiala...koszty nie istotne PLACI PODATNIK
  • ~kkonakton