"Zadzwoniliśmy do osobistej sekretarki Guentera Sachsa, która potwierdziła samobójstwo, ale nie znamy dotąd żadnych okoliczności (zdarzenia)" - poinformowała Fundacja Brigitte Bardot.
Samobójcą był również ojciec Sachsa Willy, który odebrał sobie życie w 1958 roku w wieku 62 lat. Starszy o trzy lata brat Guenthera Ernst Wilhelm zginął w 1977 pod lawiną podczas urlopu narciarskiego we francuskim kurorcie zimowym Val-d'Isere.
Według otoczenia Brigitte Bardot, jest ona "wstrząśnięta" informacją o gwałtownej śmierci jej byłego partnera życiowego, z którym była bardzo mocno związana nawet po rozpadzie ich małżeństwa ponad 40 lat temu. Przez dwie dekady Sachs uczestniczył w pracach fundacji Bardot, zajmującej się obecnie walką o poprawienie losu zwierząt.
Szwajcarska policja potwierdziła w niedzielę, iż poprzedniego dnia Sachs zastrzelił się w swej willi w alpejskim kurorcie Gstaad.
Sachs, żonaty z Bardot w latach 1966-1969, pochodził z rodziny niemieckich multimilionerów. Od roku 1976 był obywatelem Szwajcarii. W latach 60. słynął z bardzo swobodnego stylu życia, czym zyskał sobie w mediach miano playboya.
Według dziennika "Le Parisien", to właśnie Sachs miał z zazdrości sprzeciwić się upublicznieniu w latach 60. słynnej skandalizującej piosenki "Je t'aime, moi non plus", śpiewanej początkowo przez Bardot w duecie z Serge'em Gainsbourgiem. Ostatecznie piosenka ukazała się na płycie w 1969 roku, ale zamiast Bardot partię kobiecą śpiewała Jane Birkin.
Sachs zasłynął także jako artysta-fotografik i autor filmów dokumentalnych, w tym nagrodzonego przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski "Happening in White" z 1969 roku. Zgromadził znaczną kolekcję dzieł nowoczesnego malarstwa.
Guenther Sachs pozostawił trzech synów - z pierwszego małżeństwa urodzonego w 1955 roku Rolfa oraz Christiana Gunnara i Clausa Alexandra, których matką jest jego czwarta i zarazem ostatnia żona, poślubiona w 1969 roku szwedzka modelka Mirja Larsson.