Wokalistka, znana z wielkiego głosu i umiejętności wokalnych, tym razem najwidoczniej "przeszarżowała". Christina Aguilera wystąpiła tuż przed rozpoczęciem finałowego spotkania między Green Bay Packers a Pittsburgh Steeler. Ubrana w czarny kostium i czarne szpilki wyglądała bardzo elegancko, do tego sprawiała wrażenie bardzo skupionej.

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=Cx-vSFivpQU

Jednak już pierwsze frazy hymnu zwiastowały, że bazie to wykonanie co najmniej nietypowe. Pieśń, którą zaprezentowała wokalistka, nie przypomina melodii hymnu amerykańskiego. Wielu zawodników, których twarze pokazała kamera, było wyraźnie zdegustowanych. Tymczasem piosenkarka tak zapamiętała się w wokalnych popisach, że pomyliła tekst hymnu.

PAP/EPA / TANNEN MAURY

Zamiast "O’er the ramparts we watched, were so gallantly streaming" Christina Aguilera zaśpiewała: "What so proudly we watched at the twilight’s last gleaming".

PAP/EPA / PAUL BUCK

Internet natychmiast eksplodował. Na Twitterze i Facebooku zaroiło się od nieprzychylnych dla wokalistki komentarzy. Świat obiegły zdjęcia wykrzywionej twarzy Christiny. Pojawiają się opinie, że był to najważniejszy występ w jej karierze, ale też najmniej udany.