Listopadowy numer rosyjskiej wersji magazynu "Maxim" pojawi się w kioskach w czwartek, jednak na stronie pisma pojawiło się wideo z sesji najgorętszej rosyjskiej agentki. Gazeta chwali się, że Chapman nie tylko wystąpiła w seksownej bieliźnie i w bronią w ręku, ale także opowiedziała w ekskluzywnym wywiadzie o mężczyznach, flircie i planach na przyszłość.

Reklama

>>> Zobacz zwiastun gorącej sesji Anny Chapman

Chapman była bohaterką głośnej afery szpiegowskiej. Wraz z innymi rosyjskimi agentami została wyrzucona ze Stanów Zjednoczonych. W swym ojczystym kraju powitano ją jednak z honorami. Uwadze mediów nie uszła także jej niezwykła uroda. Pikanterii całej sprawie dodawała aura tajemniczości, jaką utrzymywała piękna rozwódka.

Inne

Rosyjska kariera Chapman potoczyła się błyskawicznie. Rudowłosa piękność dostała posadę w FundServiceBank - jednym z największych moskiewskich banków. Pracuje w nim jako specjalny doradca zarządu ds. inwestycji oraz innowacji.

Wielka afera wybuchła kilka miesięcy temu. Dziesięcioro głęboko zakonspirowanych rosyjskich agentów o sfabrykowanej tożsamości (tzw. nielegałów) zostało aresztowanych przez amerykańskie władze śledcze na terenie USA 27 czerwca. W trakcie przesłuchań wszyscy przyznali się do prowadzenia działalności wywiadowczej.

W lipcu doszło do największej od końca zimnej wojny wymiany agentów między USA a Rosją. Amerykanie przekazali Moskwie 10 rosyjskich agentów, a Rosjanie zwolnili cztery osoby odbywające w Rosji kary więzienia za kontakty ze służbami wywiadowczymi Zachodu.