Żadna polska gwiazda nie ośmieliłaby się przyjść na imprezę w kreacji uszytej z płatów mięsa. Ale niektóre nasze artystki usiłowały dogonić swoje amerykańskie koleżanki i szokować - nie tylko strojem, także kontrowersyjnymi wypowiedziami. Pamiętacie? Jeśli nie - przeczytajcie.

Reklama

Królowa o gołębim sercu

Na pytanie, kto jest największą polską skandalistką, wielu z nas odpowie: Doda. Ale czasy, w których panna Rabczewska mogła kogokolwiek zaszokować, dawno minęły. Jeszcze jako narzeczona Radka Majdana częstowała opinię publiczną szczegółami swojego pożycia z bramkarzem. Do sieci wyciekło nawet nagranie ich igraszek, ale w porównaniu z tym, co nieco wcześniej zaprezentowali Pamela Anderson i Tommy Lee na swoim jachcie, to filmik z Dodą i Majdanem był niewinną dobranocką.

Co prawda związek różowej artystki z wokalistą Behemota, Adamem "Nergalem" Darskim spowodował żywsze bicie serca u kilku plotkarzy, ale postrzeganie tej pary zmieniło się zupełnie pod koniec lata tego roku. Okazało się, że Nergal cierpi na białaczkę - i już nikt nie był skory do kpin z ich miłości. Dziś Dorota to zupełnie inna osoba: z poświęceniem walczy o zdrowie swojego mężczyzny, ale nie tylko jego: na jej apel o oddawanie szpiku kostnego odpowiedziało 23 tysiące osób! To szansa dla wielu chorych. Za kilka lat już nikt nie będzie pamiętał o nieprzemyślanych wypowiedziach gwiazdy, tylko o jej wielkim sercu.Co jeszcze pokaże Lady Aga?

Agnieszka Chylińska wywołała jeden z największych skandali w polskim show-biznesie. W 1996 roku podczas gali rozdania Fryderyków skierowała kilka ciepłych słów pod adresem swoich nauczycieli. Wykrzyczała ze sceny: "F**k off, nienawidzę was!". W mediach zawrzało. Agnieszka z dnia na dzień stała się postacią co mniej kontrowersyjną. Potem przez kilka lat było o niej cicho, ale wróciła - w wielkim stylu. Schudła, wypiękniała, wyprostowała uzębienie, urodziła dziecko, weszła w skład jury programu "Mam talent" i... nagrała płytę "Modern Rocking". I znowu skandal - internauci nie zostawili na Lady Adze suchej nitki. Określenie, że idzie w zaprzęgu komerchy należało do najłagodniejszych. Ale jak można było przeczytać w jednej z recenzji płyty Agnieszki: "Kto zmiany artystycznego wizerunku Agnieszki nie rozumie – jego strata" (za Onet.pl). No właśnie... ktoś, kto wymyślił powiedzenie, że kobieta zmienną jest, miał zapewne na myśli Chylińską. Ona jeszcze nas zaskoczy.Zakonnica w przebraniu

Gdyby przyszło nam wytypować polską gwiazdę, która bez wahania założyłaby buty podobne do tych, które nosi Lady GaGa - to stawiamy na Annę Muchę. Piękna Ania skandal ma we krwi, umie prowokować i robi to - przyznajmy - z dość dużym wdziękiem. Widzowie przecierali oczy, gdy w "Jak oni śpiewają" wystąpiła w kostiumie zakonnicy - dość frywolnej zakonnicy, dodajmy... W habicie, seksownych rajstopach i kozaczkach zaśpiewała rebeliancki hit Stonesów "I can't get no satisfaction". Niedługo potem zasugerowała, że miała romans z kobietą, a za jakiś czas pokazała swoje powabne, odchudzone ciało w odważnej sesji zdjęciowej dla Playboy'a. Dziś nieco przycichła, gra w serialach, zarabia przyzwoite pieniądze i tylko czasem pokaże się w prześwitującej bluzce bez biustonosza. Ech, gdzie te niegdysiejsze skandale?

Inne