Harry żyje z rodzicami, Simonem i Michelle w miasteczku Ash. Ojciec chłopca mówi, że syn już od czasu, kiedy był malutki, interesował się matematyką. W sklepach z zabawkami zawsze wybierał te, w których były jakieś liczby.

Reklama

"Harry od zawsze był bystry. Należy do tych dzieci, które pytając, dlaczego niebo jest niebieskie, nie zadowolą się odpowiedzią <bo odbija się w nim morze>. W takim przypadku pyta, czemu morze jest niebieskie. Jest bardzo ciekawy świata. Poza tym ma bardzo dobrą pamięć" - powiedział Simon Chapple. "Mimo że i ja, i moja żona radziliśmy sobie z matematyką, kiedy byliśmy młodzi, to zaskoczyły nas zdolności Harry'ego" - dodał.

Państwo Chapple skontaktowali się z Mensą, która przysłała własnego psychologa dziecięcego, aby zbadał możliwości Harry'ego. George Crowther przeprowadził szereg testów. Jest psychologiem od 40 lat, ale chłopiec bardzo go zadziwił. "Harry jest wyjątkowym dzieckiem, a jego zdolności są bardzo rzadkie. Tylko 0,1 procenta populacji ma IQ przekraczające 140. W szkole średniej na tysiąc uczniów można znaleźć tylko jednego z takimi zdolnościami" - powiedział ekspert.

Psycholog jednak zdania, że mimo zdolności, którymi przewyższa swoich rówieśników, powinien chodzić do normalnej szkoły, z dziećmi w swoim wieku. Rodzice już zapowiedzieli, że tak właśnie będzie.