Jest tak mały, że pani McNight z Auckland w Nowej Zelandii musiała zrobić mu specjalny sweterek z fioletowej skarpetki, aby był bardziej widoczny i aby przypadkiem go nie nadepnąć.

Reklama

Cheryl mówi, że Scooter przestał rosnąć, gdy osiągnął 7,5 centymetra. Jest więc o ponad 2 cm mniejszy od dotychczasowego rekordzisty, długowłosego chihuahua, mieszkającego w USA.

"Scooter jest tak mały, że może siedzieć w jednej z filiżanek, z których zazwyczaj piję" - powiedziała jego właścicielka. "Są jednak pewne niedogodności w posiadaniu takiego małego pieska. Nie mogę np. wyjść z nim na spacer - zajęłoby nam to cały dzień. Poza tym dotychczas nie udało mi się znaleźć smyczy, która by na niego pasowała" - dodała.

Jeśli chodzi o jedzenie, to ten malutki piesek nie potrzebuje psiej miski. Wystarczają mu trzy posiłki dziennie, jedzone z podstawki na jajko. Sypia natomiast w pudełku po butach.

Jak powiedziała właścicielka zwierzaka, nie od razu przypadł jej do gustu. "Przez pierwsze 10 tygodni nie do końca go chciałam. Myślałam sobie, że może ktoś inny się nim zajmie. Po tym czasie jednak zakochałam się w moim maluchu i nie wyobrażam sobie życia bez niego" - dodała.