Teraz każdy może stanąć obok Baracka i Michelle Obamy, poklepać ich po plecach, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Do woskowej figury Baracka Obamy w muzeum Madame Tussauds w Waszyngtonie właśnie dołączyła jego małżonka, również w wersji woskowej.
Woskowa Michelle Obama ma na sobie krwistoczerwoną suknię, klasyczne perły, a na twarzy czarujący uśmiech.
Figura powstawała przez 6 miesięcy. Jej twórcy godzinami studiowali setki zdjęć i filmów amerykańskiej pierwszej damy, by jak najlepiej uchwycić podobieństwo. A to nie takie proste: analizowali m.in. układ brwi, długość rzęs, rozstawienie dziurek w nosie. Stworzenie samej głowy trwało cały miesiąc.
Szczęśliwcy, którzy już widzieli efekt tej ciężkiej pracy, są pod wrażeniem. Twierdzą, że twórcom udało się osiągnąć łudzące podobieństwo.
Woskowa Michelle Obama ma doborowe towarzystwo innych pierwszych dam: w muzeum znajdują się równieź figury Jacqueline Kennedy i Hillary Clinton.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl