Oprócz tego związek przetrwa nawet najgorsze kryzysy, jeśli obie osoby będą miały dwa wspólne hobby, będą się tulić trzy razy na dobę, co najmniej raz dziennie powiedzą sobie, że się kochają i dwa razy w miesiącu zjedzą wspólny posiłek w romantycznej scenerii.

Reklama

Skąd to wszystko wiadomo? Profil idealnego małżeństwa został skompilowany na podstawie przeżyć 3 tys. brytyjskich małżeństw, które zdradziły sekrety swojego pożycia na stroniewww.confetti.co.uk. Przedstawicielka tego portalu Carol Richardson mówi: „Nasze badania pokazały, jak wiele różnych komponentów może wpływać na szczęśliwe życie małżeńskie. To niebywałe, że znaczenie mogą mieć takie rzeczy jak długość trwania randek czy różnica wieku małżonków. Zauważyliśmy też, że obecnie ludzie biorą ślub w późniejszym wieku niż kiedyś. Oboje gonią za karierą, chcąc sobie i rodzinie zapewnić bezpieczeństwo finansowe, a romantyzm i decyzja o ślubie schodzą na dalszy plan. Żeby związek się nie rozpadł, ważne są takie drobnostki jak mówienie sobie <Kocham Cię>, tulenie, buziaki czy wspólne posiłki”.

Najdłużej trwać będzie małżeństwo, w którym mężczyzna stanie przed ołtarzem w wieku 31 lat, a panna młoda będzie młodsza o 2 lata i 3 miesiące. Ślub powinien poprzedzić trzyipółroczny związek, a pierwsze dziecko powinno przyjść na świat 2 lata i 2 miesiące po ślubie. Ważny też jest stały kontakt w ciągu dnia - e-maile, SMS-y czy krótkie telefony z pracy. Związek utrwalą dwa szalone weekendy „z niespodzianką” i jedne dłuższe wakacje w ciągu roku.