Dzieli je wszystko. 25 lat różnicy wieku, środwisko, to, jak są postrzegane w mediach. Poznały się we wrześniu 2008 roku podczas pokazu trendów na sezon wiosna/lato 2009. Pamela Anderson wywarła tak silne wrażenie na Vivienne Westwood, że ta zaproponowała jej współpracę. Gwiazda "Słonecznego Patrolu", wielka fanka Westwood bez wahania powiedziała "tak".

Reklama

Panie połączyły nie tylko sprawy zawodowe, ale również przyjaźń. Vivien Westwood przyznała, że z Pamelą często wymieniają się książkami. Projektantka uważa również, że jej przyjaciółka jest sexy nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd, lecz również błyskotliwy umysł. "Pamela jest bardzo inteligentna. Jest osobą, z którą mogę porozmawiać. Niczego nie muszę jej tłumaczyć, ona po prostu rozumie" - mówi Westwood.

Również Pamela nie może się nachwalić swojej nowej przyjaciółki. "Mam bardzo eklektyczną grupę przyjaciół. Lubię ludzi, którzy są inspiracją dla mojej duszy. Vivien do nich należy" - mówi Anderson.

Obie panie zaangażowane są w działalność społeczną - każda na swój sposób. Teraz łączą siły w swych działaniach. Vivien Westwood poprosiła Pamelę Anderson o podpisanie petycji opowiadającej się za uwolnieniem przebywającego w celi śmierci Leonarda Peltiera. Tymczasem Anderson, wegetarianka, zagorzała obrończyni praw zwierząt, namawia Westwood do zaprojektowania ekologicznych czapek dla strażników spod pałacu Buckhingam. Obecnie używane nakrycia głowy wykonane są z niedźwiedziej skóry.