• ~Konrad Wallenrod
    (2011-05-22 12:26)
    Gdzie sie podzial moj komentarz,przeciez to jest prawda moge to udokumentowac na podstawie dostepnych zrodel historycznych.Polska niestety jest dalej w niewoli klamstw ,czyli parafialna.W Australii juz dawno emitowane byly filmy dokumentalne na temat tej rodzinki,a w Polsce dalej trzyma sie plebs w ciemnocie.Skandal ze Krk tak krotko trzyma na smyczy nawet ta gazete.Przeciez historie posiada kazde panstwo dlaczego sie o niej nie mowi w przypadku Watykanu.
  • ~xyz
    (2011-05-23 16:51)
    bardzo fajny serial. ciekawszy nawet niz "the tudors". polecam
  • ~oops
    (2011-05-22 22:07)
    Katolicy - wszyscy powinniscie sobie ogladnac ten serial, a przede wszystkim przeczytac ksiazke jako wasz obecny katechizm. Chociaz i tak wiem ze wielu z was powie ze to atak na kosciol itp, ze to wyssane z palca. Niestety - to sa fakty. Moze troche podkolorowane ale jednak fakty.
    Moze przynajmniej kilku obudzi sie z tego chocholego snu- tanca.
  • ~Ivory80
    (2011-05-23 23:19)
    Dla mnie jako katolika, historia wszystkich grzechów popełnionych w Watykanie jest tylko dowodem na to że ludzie są ułomni :) nie widzę najmniejszego powodu do ataku na współczesny Kościół tym serialem... Cieszę się. Pozdrawiam wszystkich wojujących z Kościołem "Palikotów" :)
  • ~kustosz
    (2011-05-24 09:17)
    Też mi rewelacje!!! W Polsce można się bardzo wiele dowiedzieć, tylko trzeba pójść do biblioteki. Telewizja to głównie źródło rozrywki a nie wiedzy (stąd płynie kasa...). Borgiowie - rodzina jakich wiele w tamtych czasach. Nie mniej ciekawe są historie Sforzów, Viscontich, Malatestów itp. A Kościół Katolicki? Jeśli przetrwał Aleksandra VI to i "bramy piekielne go nie przemogą". Nie jest bez znaczenia fakt, że w czasach tego upiornego papieża najwięksi artyści stworzyli arcydzieła sztuki chrześcijańskiej - w tym jest prawdziwa iskra boża, która świeci do dziś..
  • ~takdlauczciwosci
    (2011-05-25 08:32)
    Ilu to Papieży ma upaprane w krwi bliżnich swoje chciwe łapy.
  • ~Jura
    (2011-06-04 10:24)
    Był to jedyny umiłowany prze Boga papież,oprócz tego że narobił bachorów to w imię tego Boga posuwał własną śostre.
  • ~Widziałem ten film
    (2011-06-03 08:44)
    Widziałem hiszpańską produkcję, ten serial to pewnie rimeik hiszpańskiej wersji. Film był naprawdę dobry. Hiszpańskie kino jest wielkie, ale niedoceniane w tej części Europy.
  • ~ACIO
    (2011-06-10 09:38)
    ...cala praawda kryje sie we Watykanie,tam w podziemiach kryje sie biblioteka wszelakich pisadel mowiacych o zapoczatkowaniu hierarhi nawet za czsow Anunnaki.
    My zyjemy w wspolczesnym swiecie ale gdzies byl poczatek Biblia to jedna z dostepnych prawd a co z tajemniczymi zapisakami... no wlasnie to wlasnie Watykan nam moze jedynie powiedziec. Ja wierze w boga nie w hierarhiczne instytucje,zyjemy systemie...jestesmy tylko przekaznikami dusz...

    Were the Anunnaki the Nephilim in the Bible?
  • ~RC
    (2011-07-08 10:46)
    Oprosz wyuzdania, seksu to moze troche informacji o tym, ze TAKIE rodziny byly mecenasami kultury, ze to za ich panowania ROZIWJALA sie kultura i sztuka! no ale kto bedzie pamietal te MARNE arcydziela, wazne jest, seks kto z kim i dlaczego.